Bogdanović odličan, Atlanta nanizala šestu pobjedu (VIDEO)

Košarkaši Filadelfije su poslije očajne napravili odličnu seriju i nanizali šestu pobjedu.

Ovog puta Hoksi su kao gosti savladali San Antonio Sparse i nastavili uspon ka gornjem domu Istočne konferencije, a sada su na učinku 10-9.

Odličnu partiju pružio je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović sa 18 poena uz četiri pogođene trojke iz šest pokušaja i 3/6 za dva poena, a na terenu je proveo nepunih 30 minuta.

Pored toga imao je pet skokova, tri asistencije, dvije blokade i ukradenu loptu.

Hoksi su na ovoj utakmici imali čak osam igrača sa dvocifrenim brojem poena, a najefikasniji je bio Trej Jang sa 31 čemu je dodao 11 asistencija.

U poraženom timu Brin Forbs je ubacio 23, a poen manje dodao je Dežonte Marej koji je imao i 11 dodavanja.

Petu uzastopnu pobjedu ostvario je Golden Stejt savladavši Filadelfiju sa 116:96 uz skromna dva poena Nemanje Bjelice (=/1 za dva, 0/1 za tri, 272 slobodna bacanja), a uz to je imao jednu asistenciju za šest minuta igre.

Bio je ovo svojevrstan obračun braće Kari, pošto je na jednoj strani Stef imao 25 poena i 10 asistencija, a na drugoj je Set bio najefikasniji sa 24 poena.

Za 15 minuta igre Aleksej Pokuševski je ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/1 za tri) i imao po skok i asistenciju u porazu Oklahome od Jute rezultatom 104:110.