Bogdanović odličan u porazu, Dončić razmontirao Portland (VIDEO)

Tim Atlante je poražen od Majamija sa 109:113 na gostovalju uprkos odličnoj igri srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića i Treja Janga koji su bili najefikasniji igrači meča.

Dalas je bio siguran na svom terenu i deklasirao Portlans sa 128:78 uz novi dvostruki dvocifren učimak Luke Dončića.

Atlanta je odlično ušla u meč na gostovanju i povela na startu, ali su domaćini načinili preokret i dobili prvu četvrtinu sa dva poena prednosti.

Odličnom igrom Bogdanovića i Janga Hoksi su uspjeli da povedu u nastavku i dobiju prvo poluvreme ali domaćini u trećen delu meča čine odlučujući preokret i dolaze do prednosti koju su sačuvali do konačne pobjede.

Jang i Bogdanović su bili najefikasniji igrači utakmice sa 35 i 25 postignutih poena, ali je to njihovom timu bila slaba utjeha.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Bam Adebajo sa 24 postignuta poena.

Za Majami će poslednji izazov u aktuelnoj fazi predstavljati gostovanje Orlandu u noći između nedjelje i ponedjeljka, dok će iste večeri Atlanta gostovati Hjustonu.

Poslednji dan odrediće parove plej-ina na istoku, a ukoliko ostane aktuelni poredak Atlantu očekuje duel sa Šarlotom.

U duelu Dalasa i Portlanda viđena je sasvim druga situacija na terenu je praktično postojao samo tim domaćina koji je predvodio Luka Dončić.

Postigao je novi dabl-dabl sa 39 poena i 11 skokova, a tome je dodao sedam asistencija za 30 minuta igre i dao ključni doprinos za ubedljivu pobedu sa 128:78.

U poraženom timu Portlanda najefikasniji je bio Dru Jubanks koji je stigao tek do 18 poena koliko je imao i drugi igrač po efikasnosti u timu domaćina Dvajt Pauel, prenosi RTS.