BOJAN LJUBIŠIĆ PONOVO SJAJAN NA GOLU "Ništa mi ne znače odbrane"

Bojan Ljubišić, golman rukometaša Borca bio je jedna od glavnih figura u pobjedi protiv njegovog tima protiv Slobode iz Tuzle sa 29:27 u utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.  U vom meču, čuvar mreže Banjalučana imao je 16 odbrana ali tome, kaže, ne pridaje veliki značaj.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Broj odbrana mi nikad nije bio bitan kada pobeđujemo, mnogo mi je bitnije da smo meč u Tuzli odigrali na visokom nivou u svim segmentima rekao je Ljubišić i dodao:

-Prije svega, moram da kažem da smo timski odigrali dobru odbranu, angažovanu, disciplinovanu i pametnu. Kada igrači ispred mene odrade tako dobar posao onda ni meni nije teško da budem na visokom nivou. Što se tiče samog meča  od prvog do posljednjeg minuta smo imali kontrolu imali smo i pet golova razlike. Oni su nam disali za vrat tokom svih 60 minuta, međutim, nismo im dozvolili da preokrenu rezultat.  Na kraju, mogu reći da smo potpuno zasluženo slavili u jednoj od najboljih utakmica ove sezone iako to sigurno nije bilo tako lako kao što to rezultat govori – rekao je golman Borca.

U narednom kolu Borac gostuje kod Lokomotive u Brčkom koja se nalazi na sedmoj poziciji sa 25 bodova.

-Idemo u Brčko, Rukometaši Lokomotive  igraju dobro ove sezone i neće biti lako. Međutim, naši ciljevi su poznati tako moramo da idemo na pobjedu. Za sada sve  ide po tom planu, sve misli su usmjerene prema meču u Brčkom i prema toj utakmici i osnovni zadatak je da odigramo disciplinovano kao što je to bilo u ovom meču protiv Slobode u Tuzli – rekao je Ljubišić.

Trijumf Leotara

Premijer liga BiH, rezultati 16. kola: Sloboda – Borac 27:29, Bosna – Lokomotiva 27:24, Leotar – Iskra 32:27, Slavija – Vogošća 24:21, Sloga GV-U – Konjuh 35:32, Izviđač – Sloga Doboj 30:24, Drina – Maglaj 22:30, Goražde – Gračanica 23:28.

Plasman: Borac 40, Gračanica 39, Bosna Vispak 30, Izviđač 29, Sloga GV-Z 29, Sloga D 25, Lokomotiva 25, Slavija 24, Sloboda 22, Leotar 22, Maglaj 22, Konjih 17, Vogošća 16, Iskra 14, Goražde 12, Drina 3.