REMI U BANJALUCI Borac i Tuzla siti podijelili bodove - 1:1

Fudbaleri Borca i Tuzla sitija odigrali su neriješeno 1:1 u odgođenoj utakmici iz 3. kola M:tel Premijer lige BiH.

Već u trećem minutu Borac je zaprijetio. Poslije kornera sa desne strane glavom je šutirao Vranješ, ali je Brajlović krajnjim naporom uspio da odbrani udarac, a u gužvi ispred gola gostiju niko od fudbalera Borca nije uspio da dođe do odbijene lopte i pospremi je u mrežu.

Uslijedio je nešto mirniji dio igre, a onda je u 30. minut zaprijetio Borac.

Prvo je Vranješ pokušao sa 18 metara, ali je golman gostiju odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Zakarić je izveo korner, lopta je došla do Vojinovića. koji šutira sa druge stative. ali je ponovo Brajlović na mjestu.

Ofanzivno su gosti krenuli, odmah na početku je zaprijetio je Krpić, šutirao sa lijeve strane, ali je Pavlović izbacio u korner.

Nakon kornera lopta je došla do Dofa koji je šutirao, pogodio stativu odbijena lopta došla je do Krpića, koji je šalje u mrežu u 47. minute.

Od tog trenutka Borac je zaigrao ofanzivnije, a do izjednačenja su domaći stigli u 56. minute, strijelac je iz penala bio Vranješ.

Prethodno je Vojinović oduzeo loptu u svom šesnaestercu, vukao je 20 metara, a onda je sjajno upolio Jovu Lukića koji je ušao u šesnaesterac, fauliran je sa leđa, a Grbić je opravdano pokazao na bijelu tačku.

Napadao je Borac i u nastavku, a u 71. minute Vušurović je pogodio stativu. U 80. minuti pokušao je i Moraitis, ali je lopta otišla pored gola.

Tok utakmice:

93. min – Velika prilika za Brkića, izašao sam pred Pavlovića, ali šutirao pored gola.

90. min – Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

80. min – Kakva prilika za Borac, Zakarić je vratio glavom loptu do Moraitisa koji volej udarcem, snažno u padu šutira. Efektno, ali lopta odlazi pored gola.

71. min – Velika šansa za Borac, lopta je došla do Vušurovića, on je šutirao sa pet – šest metara, ali je ovaj put stativa spasila gol Tuzla Sitija.

65. min – Ćorić centrirao sa desne strane, Vranješ pokušava glavom ali lopta odlazi preko gola.

63. min – Opasan pokušaj Karjaševića, pokušao po sredini gola ali je golman Pavlović oprezan.

56. min GOOOOOOOL Vranješ pogodio iz penala za 1:1.

Za kapitena Borca ovo je bio 50. gol u dresu Borca u Premijer ligi.

47. min – 0:1, Vodi Tuzla siti Ofanzivno su gosti krenuli, odmaj na početku je zaprijetio je Krpić, šutirao sa lijeve strane ali je Pavlović izbacio u korner. Nakon kornera lopta je došla do Dofa koji je šutirao, pogodio stativu odbijena lopta došla je do Krpića koji je šalje u mrežu.

45. min – Borac je pokušao iz kontre ali bez uspjeha. Sudija Zoran Grbić iz Prijedora označio je kraj prvog poluvremena u kojem su Banjalučani imali inicijativu i stvarali šanse ali je golman Brajlović bio sjajan na golu i najzaslužniji je što su mreže mirovale.

39. min – Zaprijetili su i gosti, Nukić je loptu vratio sa lijeve strane, na nju je natrčao Krpić, šutirao je sa 12 metara. Na putu do gola loptu je zakačio fudbaler Borca Subić ali je nakpon toga prečka spasila Banjalučane.

31. min – Zakarić izveo korner sa desne strane, na drugoj stativi je Vojinović, dobro šutira, ali i ovaj put je sjajan Brajlović.

30. min – Borac ima inicijativu, pokušao je Stojan Vranješ, šutirao sa 18 metara, ali je ponovo na mjestu golman Tuzlaka Brajlović koji je loptu izbacio u korner.

11. min – Borac igra čvrsto na sredini terena, međutim, trenutno bez pravih prilika.

3. min – Velika prilika za Borac, poslije kornera sa desne strane glavom šutira Vranješ ali Brajlović brani.

Treneri Nemanja Miljanović i Husref Musemić su se opredijelili za timove s kojima će da počnu duel.

Borac: Pavlović, Bošnjak, Vojinović, Ćorić, Subić, Mols, Begić, Vranješ, Kulašin, Zakarić i Lukić.

Na klupi su: Ćetković, Kujundžić, Drča, Dujaković, Čavić, Meleg, Vukmanović, Moraitis i Vušurović.

Tuzla siti: Brajlović, Šukilović, Morris, Nukić, Mehidić, Tomašević, Karjašević, Gavrić, Dofo, Krpić i Ubiparip.

Rezerve su: Fejzić, Efendić, Mujkić, Hasanović, Brkić, M. Mehanović, Đerić i E. Mehanović.