BORAC NEPOBJEDIV Banjalučani u ABA 2 ligi ne znaju za poraz, pala i zemunska Mladost

Košarkaši Borca ostvarili su i četvrtu pobjedu u ABA 2 ligi. U utakmici 4. kola Banjalučani su pobijedili Mladost iz Zemuna rezultatom 92:87.

Odlično je Borac otvorio utakmicu i vodio nakon deset minuta sa 31:18, a na poluvremenu su Banjalučani imali 21 poen viška.

Činilo se da će ovo biti lagana pobjeda Borca, međutim, nije se Mladost predavala. Do ulaska u posljednju dionicu tim iz Zemuna je spustio zaostatak na 11 poena, a onda je u samoj završnici, u posljednjem minutu došao na minus tri poena.

Pri rezultatu 89:86 na 20 sekundi do kraja Aljoša Janković je promašio dva slobodna bacanja, Pažin je došao do lopte izborio faul i pogodio jedno slobodno bacanje za povratak na plus 4.

Na drugoj strani na 5,8 sekundi do kraja na liniju bacanja išao je Đorđe Milosavljević, promašio je jedno. Mladost se odlučila na brzi faul, a na drugoj strani poentirao je Šešlija, pogodio oba bacanja i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u timu Borca bio je Draško Knežević sa 27 poena.

Ono što nije dobro za Banjalučane je povreda koju je doživio Diante Baldvin zbog čega je kraj meča dočekao van terena. Još uvijek nije poznato koliko je povreda ovog košarkaša ozbiljna i da li će na duže vrijeme odsustvovati sa terena.