BORAC ODBRANIO DOMAĆI TEREN Dva lica Banjalučana na startu finalne serije

Košarkaši Borca pobijedili su Leotar rezultatom 64:58 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa, a malo je nedostajalo da prkockaju prednost koju su imai do treće dionice.

FOTO G SURLAN/RAS SRBIJA

Banjalučani su odlično otvorili utakmicu i nakon prve dionice imali prednost od 14 poena, 24:10, a sa istom razlikom završena je i duga četvrtina (47:33). Borac je imao kontrolu meča sve do poslednje dionice u koju je ušao sa 15 poena viška, ali je u završnoj četvrtini došlo do neobjašnjivog pada u igri domaćih koji su za deset minuta postigli samo 10  poena. Ipak to im se nije “osvetilo” pa su upisali prvu pobjedu u finalnoj seriji.

Domaći tim predvodio je Peđa Lončar sa 15 poena dok je u gostujućem sastavu i na utakmici najefikasniji bio Marko Raičević sa 20 poena.

Šampionsku titulu u Republici Srpskoj i plasman u Premijer ligu BiH obezbjediće ekipa koja dođe do tri pobjede u finalnoj seriji plej-ofa.