Borac oštećen u Mostaru?! Greška pomoćnika, Lukić nije bio u ofsajdu (VIDEO)

Doživio je Borac ubjedljiv poraz od Zrinjskog (4:1) u derbiju 16. kola Premijer lige BiH, a stvari su, možda, mogle da budu drugačije.

Naime, Banjalučani su u trećem minutu promašili dvije dobre šanse, a pored toga u 10. minutu su oštećeni.

Jovo Lukić je dobio dobru loptu i imao bi situaciju”jedan na jedan” sa golmanom Mostaraca, ali je pomoćni arbitar Senad Ibrišimbegović podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

Glavni arbitar Irfan Peljto je uvažio njegovu asistenciju i vratio loptu na centar, gdje je bio prekršaj nad Milanom Vušurovićem, ali je utisak da napadač crveno-plavih nije bio u nedozvoljenom položaju, što se vidi na snimku.

Da li bi Lukić realizovao šansu ne može niko da zna, ali ostaje činjenica da je kod rezultata 0:0 zaustavljena obećavajuća akcija gostiju.