BORAC PERFEKTAN Malivojević: Dobra atmosfera donosi rezultate

Rukometaši Borac m:tela nastavili su seriju uspjeha u domaćem šampionatu. “Vrtić iz Gospodske” je sačuvao lidersku poziciju i ostao maksimalan nakon pobjede nad Krivajom 31:21.

Ekipa Mirka Mikića je slomila otpor rivala u drugom dijelu, a u ovom duelu najefikasniji je bio Nikola Malivojević sa sedam golova.

Mladi rukometaš se vratio u tim nakon lakše povrede i odmah dao veliki doprinos.

– Bio je veoma dobar meč, a mi smo posebno u drugom dijelu prikazali partiju kakva se od nas očekuje. U prvom poluvremenu se osjetio pomalo i umor kod igrača koji su u proteklom period imali veću minutažu. Međutim, u nastavku smo zaigrali puno bolje kako u odbrani tako i u napadu i na kraju smo došli do nove pobjede- istakao je Malivojević.

Borac je u novu sezonu ušao veoma podmlađen, ali za sad ekipa ima maksimalan učinak . U sedam kola ostvarili su šest pobjeda (u trećem kolu su bili slobodni) i drže lidersku poziciju. Rijetko ko je očekivao da će Banjalučani tako da igraju u novom šampionatu.

-Iskreno ni mi nismo očekivali da budemo maksimalni, za dosta igrača ovo je debitantska sezona u elitnom rangu. Međutim, u svakom meču izlazimo na parket sa željom da pružimo maksimum i da pokušamo doći do pobjede. Nemamo pritisak od strane uprave, ali vjerujem da svi želimo da nastavimo ovu seriju uspjeha. Pobjede su nam donijele samopouzdanje, vidimo da sve zavisi od nas i nastojimo da kroz kvalitetan rad na treninzima još napredujemo – dodao je Malivojević.

Rukometaš Borca ističe da je dobra atmosfera jedan od ključeva za uspjehe.

-Stvarno su nas stariji igrači odlično primili, mene posebno i zahvalan sam im na tome. Uvijek su tu da nam pomognu, daju koristan savjet. I ne samo stariji već i oni mlađi koji su duže u prvom timu. Atmosfera je odlična, “ginemo” jedni za druge i onda u toj situaciji rezultati ne izostaju. Nastojaćemo da nastavimo seriju dok god je to moguće- istakao je Malivojević.