BORAC PRESKOČIO KONJUH Banjalučani napravili novi korak ka tituli

Rukometaši banjalučkog Borca plasirali su se u polufinale plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine. Nakon remija u prvom meču rezultatom 24:24, Banjalučani su u revanšu pobijedili Konjuh iz Živinica rezultataom 31:24. Banjalučani će u polufinalu igrati protiv Gračanice.

Prvo poluvijeme donijelo je malo nezvjesnosti, a gostujući sastav rezultatski priključak držao je do 23. minuta kada je na semaforu stajao rezultat 8:8. Do kraja prvog dijela izabranici trenera Mirka Mikića napravili su seriju od 3:0 i na poluvrijeme otišli sa tri gola prednosti (11:8).

Mnogo sigurniji domaći tim bio je u nastavku meča, povećao je prednost i u relativno mirnoj završnici stigao do konačne pobjede rezultatom 31:24 i plasmana u polufinale gdje će mu protivnik biti bolji tim iz dvomeča Gračanica Leotar.

Najefikasniji u timu Borca bio je Bojan Rađenović sa osam golova.