BORAC PROSUO SVE Izviđač u sjajnom meču pokazao zašto je šampion

Rukometaši Izviđaća savladali su Borac u derbiju petog kola Premijer lige sa 27:26 i to nakon što su se vratili iz velikog minusa.

Andrej Klimavec

Ljubušaci su nanijeli drugi poraz Banjalučanima i pokazali zašto su aktuelni šampioni, bez obzira što dosta igrača tog tima više ne nose dres Skauta.

Borac se od početka meča nametnuo kao ekipa koja zna šta želi. Vodili su momci Irfana Smajlagića konstantno, imali prednost od jednog do tri pogotka, ali domaći nisu odustajali, pa su na poluvrijeme otišli sa golom zaostatka.

Nakon sjajnog otvaranja drugog dijela činilo se da su Banjalučani na dobrom putu da lakše nego što se očekivalo osvoje Ljubuški. Dobro su igrali u odbrani, briljirao je Slađan Subotić, a u napadu su takođe pronalazili rješenja i stekli četiri gola prednosti i nekoliko napada za +5.

Ipak, domaći su stisli u odbrani i nastojali da ubrzaju ritam što im je očigledno odgovaralo, pa su počeli da tope prednost. U situaciji kada su imali igrača manje uspjeli su da stignu do prvog vođstva na utakmici u 52. minutu.

Borac je na krilima Andreja Klimaveca i Vladimira Zalevskog uspio da vrati minimalnu prednost, ali je bilo jasno da će u samoj završnici odlučiti jedna lopta. Ona je otišla na stranu borbenih momaka Tonija Čoline koji može da bude ponosan na sve njih.

Klimavec je postigao čak 11 golova, Slađan Subotić zaustavio deset lopti, ali to nije bilo dovoljno. Na drugoj strani briljirao je Ivano Pavlović koji je pokazao da je pravi vođa. Postigao je osam golova, a posebno se istakao u trenucima kada se meč lomio.

Borcu je ovo drugi poraz u pet utakmica, a Izviđač je na omjeru tri pobejde i remi.