BORIK OSTAJE NEOSVOJIV Borac lako protiv Konjuha

Rukometaši Borca pobijedili su Konjuh rezultatom 30:24 u utakmici 14. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je otvorena igrom gol za gol do rezultata 2:2, a onda su Banjalučani serijom 3:0 došli do prednosti od 5:2.

Borac je poveo sa 9:3, međutim, serijom golova Mirze Dautovića Konjuh je do 20. minuta prišao na tri gola manjka (11:8), a od osam pogodaka gostujućeg tima čak pet je postigao Dautović.

Seriju Konjuha prekinuo je Draganić iz kontre nakon sjajne intervencije golmana Borca Subotića koji je Banjalučanima, u trenucima kada ih nije išlo u napadu, svojim odbranama čuvao prednost.

Malivojević nastavili su seriju Borca i povećali prednost na plus šest (14:8) na sedam minuta do odmora. Nakon 30 minuta igre Banjalučani su vodili sa 17:11, a u nastavku su sigurnom igrom održavali ovu prednost ne dozvolivši protivniku da je ugrozi.

Najefikasniji igrač na utakmici bili su Stefan Vlado Draganić i Stefan Miljković sa osam golova, Konjuh je predvodio Dautović sa šest pogodaka, a pet je postigao u prvih 20 minuta meča.