Bravo za Olgu: Glavni žrijeb i dobra šansa u Indijan Velsu

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u glavni žrijeb Indijan Velsa pošto je u posljednjoj rundi kvalifikacija savladala Kaju Juvan.

Olga udara forhend

Ona je protiv Slovenke slavila u tri seta 2:1, po setovima 7:6, 5:7, 6:3.

Meč je trajao dva časa i 47 minuta. U prvom setu je viđen po brejk na obje strane, pa je taj set riješen poslije taj-brejka u kojem je Olga iskoristila četvrtu set loptu i dobila taj dio igre 10:8.

Drugi set obilježili su brejkovi na obje strane, bilo ih je ukupno pet, a slovenačka teniserka napravila je jedan više i stigla do izjednačenja.

Odlučujući set počeo je brejkom Kaje Juvan, ali je Olga uspjela dva puta da oduzme servis rivalki, potpuno preokrene situaciju u završnici meča i stigne do velike pobjede.

Danilovićeva će u prvoj rundi igrati protiv Kineskinje Siju Vang, koja je 59. na svijetu.

Takmičenje u glavnom žrjebu u Indijan Velsu počinje u srijedu, a traje do nedelje, 19. marta, navodi Sportklub.