BRAZIL MAKSIMALAN Artur i Rišarlison matirali Urugvaj, Kavani isključen! Pobjeda Argentine (VIDEO)

Reprezentacija Brazila je zadržala maksimalan učinak u okviru južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

“Karioke” su u Montevideu savladale domaću selekciju Urugvaja sa 2:0 golovima Artura Enrikea Ramosa de Olivere u 33. i Rišarlisona de Andradea u 45. minutu.

Zbog grubog prekršaja u 71. minutu je isključen urugvajski napadač Edinson Kavani i to nakon što je sudija pregledao snimak, a šest minuta kasnije Martinu Kaseresu je poništen gol, takođe nakon asistencije iz VAR sobe.

Golovima Nikolasa Ivana Gonzalesa u 17. i Lautara Martineza u 28. minutu Argentina je kao gost savladala Peru sa 2:0.

Paragvaj i Bolivija su remizirali rezultatom 2:3, dvostruki strijelac za domaće bio je Anhel Romero u 19. iz penala i 72. minutu, a na drugoj strani pogađali su Marselo Martins Moreno u 41. i Boris sespedes u 45. minutu.

Prethodni dan Ekvador je u okviru 4. kola demolirao Kolumbiju sa 6:1, a Venecuela je sa 2:1 savladala Čile.

Plasman: Brazil 12, Argentina 10, Ekvador 9, Paragvaj, Urugvaj po 6, Čile, Kolumbija po 4, Venecuela 3, Peru i Bolivija po 1 bod.