BRČANKE ODBRANILE TROFEJ Bimal Jedinstvo bez izgubljenog seta do Kupa Srpske

Odbojkašice Bimal Jedinstva odbranile su trofej pobjednika Kupa Republike Srpske. Brčanke su u finalu pobijedile domaćina Banjaluka Volej rezultatom (25:18, 25:15, 26:24).

Već u prvom setu odbjkašice Bimal Jedinstva pokazale su u Banjaluku došle sa jasnim ciljem, prepustile su domaćinima svega 18 poena, da bi i u drugom setu bile dominantne u svim elementima igre, a Banjaluka volej je u drugom setu osvojila svega 15 poena.

U muškom finau Kupa Republike Srpske od 20 časova sastaju se Mladost iz Brčkog koja brani trofej i banjalučki Borac.

Jedinstvo je bolje otvorilo i treći set, ali su Banjalučanke stigle do izjednačenja 11:11, potpom su ponovo stigle zaostatak od dva poena 13:13, da bi serijom 4:0 u potpšunosti preokrenule rezultat i povele sa 15:13.

Izjednačile su gošće, ali je neizvjesnost nastavljena pošto he Banjaluka Volej poveo sa 17:15. Imale su domaće odbojkašice I prednost od 18:16 i 20:18 pa su ovaj set uvele u izuzetno neizvjesnu završnicu.

Izjednačile su gošće na 20:20, uslijedila je serija domaćih 3:0 za 23:20. Kod rezultata 23:21 Ana Gajić je loptu izbacila u aut, za set loptu Banjalučanki. Sa dva bloka gošće uspijevaju spasiti dvije set lopte, a potom i treću poslije greške Banjalučanki za izjednačenje 24:24.

Na servis Ane Gajić Bimal Jedinstvo dolazi do serije 5:0 za trijumf i odbranu trofeja pobjednika Kupa Republike Srpske.