BRUTALAN TENIS Međedović na 2 koraka od trofeja u Džedi

Kako igra Hamad Međedović u Džedi. Fenomenalni, mladi srpski teniser bez poraza je prošao grupnu fazu "next Gen" turnira, pošto je poslije trijumfa nad Lukom van Ašom i Aleksom Mihelsenom danas uspio da sruši i Abedalaha Šelbajha iz Jordana u četiri seta - 3:1 (3:4, 4:2, 4:3, 4:2)!

Podsjetimo, ovaj turnir se igra po posebnim pravilima i na njemu učestvuju najbolji mladi teniseri iz prošle godine. Igra se u tri dobijena seta, pri čemu se svaki set igra do četiri dobijena gema.

Nakon što je izgubio prvi set u tajbrejku, Hamad Međedović je momentalno reagovao i nanizao je sjajne poene u drugom setu, gdje je napravio brejk baš kada je to bilo potrebno u završnom gemu.

U trećem setu smo gledali tajbrejk, gdje je Međedović pokazao da je naučio iz prethodnih grešaka. Napravio je vezane mini-brejkove i prelomio taj dio igre u svoju korist.

Poslije je sve bilo lakše. Brejk je napravljen na vrijeme i u posljednjem setu, a Međedović je zatim odmah iskoristio prvu meč loptu i spustio zavjesu poslije sat i 36 minuta na terenu, piše Telegraf.

Slijedi mu meč sa Dominikom Strikerom iz Švajcarske, koji je kroz drugu grupu “jedva” prošao sa skorom 1-2. Drugo polufinale će činiti Luka Van Aš i Artur Fis iz Francuske.