BRUTALNI JOKIĆ Srpski centar se poigravao sa Sakramentom (VIDEO)

Denver je na svom parketu porazio Sakramento sa 121:111 a najbolji akter bio je Nikola Jokić koji je imao sjajno šutersko veče.

Srpski centar je od povratka na parket odigrao sedmi vezani meč sa preko 20 poena, sada je imao 33 uz deset skokova, sedam asistencija i po dvije ukradene lopte i blokade.

Neizvjesnost nije dugo trajala na ovoj utakmici, samo na početku su Kingsi imali period vođstva koje je brzo prešlo na stranu Nagetsa, a oni su u jednom momentu imali čak i 21 poen razlike.

Tim Majkla Melouna je u prvom kvartalu i riješio utakmicu. Denver je u tom periodu ubacio 35 poena naspram Sakramentovih 23.

Kingsi nisu uspjeli da se vrate do poluvremena, a ni u nastavku utakmice kada su dobili i treću i četvrtu četvrtinu, ali sa po samo poen razlike.

Džoker je imao odlično šutersko veče i 65 odsto uspješnosti iz igre, a gađao je 20 puta. Imao je odličnu podršku saigrača pošto je njih čak šestorica još bilo dvocifreno.

Džef Grin je imao 18 poena, Bouns Hajland, Monte Moris i Džamajhal Grin po 13, a deset su imali Aron Gordon i Vil Barton.

Dieron Foks je bio najbolji na drugoj strani sa 30 poena i sedam asistencija, dok je Aleks Len upisao dabl-dabl od 18 poena i deset skokova.

U derbiju Istoka Milvoki je bio ubjedljiv u Bruklinu gdje je slavio 121:109. Na startu posljednje četvrtine Baksi su imali i 18 poena razlike.Janis Adetokumbo je ubacio 31 poen uz devet asistencija i sedam skokova. Kod Bruklina jedini na nivou bio je Kevin Durent s 29 poena, sedam asistencija i devet skokova.

Uspješan niz rezultata nastavio je i Dalas iako je igrao bez lakše povrijeđenog Luke Dončića (zglob). U gostima Dalas je savladao Hjuston 130:106, a uprkos velikom broju poena niko u sastavu Maveriksa nije ubacio 20 ili više poena. Tim Hardavej je imao 19 poena, Džejlen Branson 15 poena i 10 asistencija. Dalas je upisao petu pobjedu u nizu.

Juta je upisala je 11. poraz. Bitno oslabljene “džezere” kao domaćin je pobijedio Toronto 122:108 što je kanadskoj ekipi bila peta pobjeda u nizu.

Gosti su igrali bez brojnih glavnih igrača koji su ili povrijeđeni ili u korona protokolu (Mičel, Gober, Konli, Klarkson, Ingls, Bogdanović…).