BRZ KAO VJETAR Radonjić oduševio Francuze

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić je pokazao nevjerovatnu brzinu pri postizanju gola za Olimpik Marsej, takvu da bi, ako je vjerovati francuskima medijima, mogao da stane na crtu Juseinu Boltu.

Naime, prosječna brzina Bolta je tokom sprintova na sto metara iznosila 37,58 kilometara na čas, a francuski “Kanal plus” tvrdi da je Radonjić došao do 37 km/h.

On je dao gol Monaku za vođstvo u 12. minutu, ali nije imao sreću da se raduje novoj pobjedi svoje ekipe. Bilo je na kraju 3:1 za Kneževe, koji su izjednačili u 47. minutu, a konačni rezultat postavili preko Stevana Jovetića u 91. minutu.

Ipak, ostaće zabilježeno da je Radonjić došao do impozantnog karijernog momenta, iako ovaj podatak ipak treba uzeti sa rezervom. Ova brzina je i rekordna izmjerena kad je krilni igrač Olimpika iz Marselja u pitanju jer je prije godinu i po dana izmjereno da je trčao 34 km/h piše Blic.

Srpski reprezentativac je sada ušao u društvo najbržih fudbalera planete čije su brzine mjerene.

Geret Bejl je i dalje neprevaziđen sa izmjerenih 39,9 kilometara na čas, u prvom mandatu u Totenhemu, Alfonso Dejvis je sprintao 36,5, Kilijan Mbape 36… Najbrža zabilježena brzina kod čovjeka je 44,72 km/h.