BUDUĆNOST LAKO U ZAGREBU Podgoričani pobjedom sačuvali četvrto mjesto u ABA Ligi

Košarkaši Budućnosti pobjidili su Cibonu rezultatom 80:73 u utakmici 11. kola ABA Lige koja je odigrana u Zagrebu.

Domaćin je imao +5 u prvoj četvrtini, ali je Budućnost serijom 12:3 otišla na prvi mali odmor sa +3.

U drugoj četvrtini su konstantno vodili, imali su dvocifrenu prednost i najveću +15, ali je Cibona to ublažila i na poluvremenu je podgorički tim vodio sa osam poena viška.

Konstantno su održavali prednost i u trećoj i četvrtoj četvrtini i na kraju lako došli do pobjede u glavnom gradu Hrvatske.

Do trijumfa su ih predvodili Kobs sa 18, Rid sa 16, Jagodić Kuridža sa 12 i Micov sa 10 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Rojvers sa 14, Branković sa 13 i Radovčić sa 12

Crnogorski tim tako ostaje na četvrtom mjestu na tabeli sa skorom 8-3 poslije 11 odigranih utakmica.

Cibona takođe ostaje na svom mjestu, na devetoj poziciji, sa skorom 5-6.