BUDUĆNOST OSTALA NA VRHU ABA LIGE Cedevita Olimpija poražena u Podgorici

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Cedevita Ollimpiju rezultatom 93:80 u utakmici desetog kola. Ovo je za tim iz Podgorice bila deveta pobjeda u sezoni nakon koje su ostali usamljeni na vrhu tabele.

Poslije prve četvrtine domaći tim je imapo tri poena prednosti (26:23), a onda su domaći odigrali mnpogo bolje u drugoj četvrtini koji su dobili sa 28:18, što je, ispostavilo se na kraju, bilo i presudno u ovoj utakmici.

Drugo poluvreme je bilo izjednačeno, sa dva poena viška Budućnost je dobila treću četbvrtinu, a takođe i Cedevita Olimpija dobija sa dva poena viška poslednju dionicu pa je Budućnost trijumfovala sa 13 poena viška koliko je imala i na poluvremenu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džastin Kobs sa 20 poena, koš manje u timu Cedevita olimpije dao je Jaka Blažić.