BUDUĆNOST SILOVITA U CRNOGORSKOM DERBIJU Šampion ABA lige demolirao Mornar

Košarkaši Budućnosti pregazili su Mornar sa 102:71 na svom paketu u 18. kolu ABA lige, te su tako upisali peti vezani trijumf u regionalnom takmičenju.

Barani su se držali samo do kraja prve četvrtine, nakon toga Podgoričani su zaigrali fenomenalno, posebno u odbrani i konstantno su povećavali razliku. Izabranici Jasmina Repeše su poslije 20 minuta košarke vodili sa ubjedljivih 48:32.

Nisu se tu zaustavili šampioni Jadrana, pa su još agresivnije igrali u trećem i četvrtom periodu, te su ekipi koju sa klupe predvodi Mihajlo Pavićević nanijeli veoma težak poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Edvin Džekson sa 18 poena i Noris Kol koji je postigao 16. Kod Mornara najviše se istakao Nikola Rebić koji je utakmicu završio sa 19 poena, koliko je zabilježio i Antabija Voler.