BUDUĆNOST SLAVILA PROTIV OLIMPIJE Meč u Ljubljani prelomljen u drugoj četvrtini

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Olimpiju u gostima rezultatom 77:72 u poslednjoj utakmici 17. kola Regionalne ABA lige.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, a baš na taj način je i završena, rezultatom 23:23, ali je u drugoj dionici Budućnost pokazala svoju snagu, dobila ovaj dio igre sa 30:15 i sa viškom od 15 poena otišla na odmor.

Druga četvrtina odredila je tok utakmice, Budućnost je u nastavku igrala onoliko koliko je potrebno za pobjedu. Olimpija je pred kraj meča uspjela da priđe na četiri poena (75:71) ali nije imala snage za potpun preokret.

Budućnost je predvodio Džekson sa 18 poena, dok su Kol, Bitadze i Popović dodali po 10. Najefikasniji u Olimpiji bio je Domen Lorbek, koji je ubacio 19 koševa.