BUDUĆNOST SLAVILA U BEOGRADU Zvezdi nije pomoglo ni 27 poena Gista

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 89:81 u utakmici 2. kola regionalne ABA lige.

Budućnost je nešto bolje ušla u utakmicu, a nakon serije 6:0 tri minuta prije kraja prve dionice gosti iz Podgorice dolaze na plus 9 (10:19). Do kraja ovog perioda Zvezda je uspjela da smanji razliku na šest poena, a onda na krilima raspoloženog Gista da dođe i do izjednačenja u drugoj četvrtini (31:31).

Poslije rezultatske klackalice do kraja prvog poluvremena Budućnost je zadržala dva poena prednosti.

Zvezda je u nastavku zaigrala agresivnije, a na četiri minuta prije kraja treće četvtine crveno-bijeli su imali šest poena viška (58:52), ali se gosti nisu predavali.

Serijom 7:0  Budućnosti za vođstvo 62:61 u završnici treće četvrtine, ali minut i pet sekundi prije kraja ovog perioda Odžo prekida seriju tima iz Podgorice za novo vođstvo crveno-bijelih. Danilo Nikolić u samoj završnici pogađa trojku za budućnost koja sa tri poena viška ulazi u posljednjih 10 minuta.

Na otvaranju posljednje dionice Nikola Ivanović trojkom povećava na plus šest, a gosti sa pet poena viška (72:77) ulaze u posljednjih pet minuta. Hasan Martin na tri minuta do kraja pogađa i održava sedam viška za goste, a onda za kratko vrijeme pogađaju prvo Dobrić za zvezdu, a Kobs za Budućnost (76:83). Tomić je tajm autom pokušao promijeniti nešto, a u narednom napadu Davidovac promašuje trojku, ali ofanzivnim skokom dolazi do lopte i faula nakon kojeg je dva puta precizan sa linije bacanja.

Beon pogađa trojku za minus četiri, ali odmah na drugoj strani uzvraća gost za novih plus šest. Nije zvezda bila efikasna u narednom napadu, a Budućnost se odlučila za dug napad u kojem je potrošila 18 sekundi ali nije poentirala. Išao je Beron na prodor i zaradio slobodna bacanja ali je promašio oba što je bio kraj za Zvezdu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džejm Gist sa 27 poena. Budućnost je sa predvodio Hasan Martin sa 17 koševa.