BURNO U TUZLI Slavlje Sarajeva, prekid i crveni kartoni

Sarajevo je nanijelo prvi poraz Slobodi 2:1 u šampionatu, a duel u Tuzli donio je buran meč, crveni karton treneru domaćih Žižoviću, te brojne primjedbe na suđenje Antonija Bandića.

Sloboda je tokom utakmice bila bolja ali je Sarajevo uspjelo da iskoristi svoje šanse. Iz kontre u 15. minuti Bodul je pogodio za 0:1. U trenucima kad su Tuzlaci opet imali inicijativu Tarik Ramić je sjajnom solo akcijom  povećao na 2:0.

Na poluvremenu je isključen trener domaćih Mladen Žižović koji je prigovarao sudijama jer je smatrao da je Sloboda oštećena.

Potom glupost pravi Šabanović, koji zadržava igru prilikom auta. Nakon nekoliko upozorenja dobio je drugi žuti karton.U sudijskoj nadoknadi Sloboda je smanjila preko Dženisa Beganovića a ranije je bio prekid jer je Kobiljar pogođen u glavu.