CEDEVITA OLIMPIJA OSTALA U IGRI ZA PLEJ-OF Budućnost prokockala pobjedu u Ljubljani

Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su Budućnost rezultatom 81:79 u derbi utakmici 21. kola ABA lige, a tim iz Slovenije na ovaj način ostao je u igri za plasman u plej-of.

Prva četvrtina završena je nerješenim rezultatom 18:18 da bi u drugoj dionici domaći imali i sedam poena viška (33:26), međutim, 40 sekundi do poluvremena, Budućnost koševima Kobsa prelazi u vođstvo 36:35. Martin je dodao još dva poena za plus tri, a onda je Kodi Mekintajer trojkom u posljednjim sekundama donio domaćem timu izjednačenje pred odlazak na odmor (38:38).

U posljednjih deset Minuta Budućnost ulazi sa četiri poena prednosti.

Domaći tim tim na dva minuta i 55 sekundi dolazi do izjednačenja (70:70), a u neizvjesnoj završnici i do trijumfa koji je Cedevita Olimpiju ostavio u igri za plej-of.

Kodi Mekintajer bio je najefikasniji u timu Cedevita olimpije sa 17 poena, dok je u Budućnosti bolji od ostalih bio Nikola Ivanović sa 19 koševa.

Budućnost je drugoplasirani tim u ligi sa 15 pobjeda i šest poraza dok se Cedevita Olimpija izjednačila sa Mornarom na četvrtom mjestu, a oba tima imaju 13 pobjeda i osam poraza.