CEDEVITA PONIŽENA Mega kao kaznena ekspedicija u prvom meču plej- ofa ABA lige

Košarkaši Mege do nogu su potukli Cedevitu u provm meču četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige 100:33.

Mega Cedevita

Kakva mega košarka u hali “Ranko Žeravica”, ovo što je ekipa Marka Baraća prikazala prevazilazi okvir ovog ranga takmičenja, piše Sportal.

Mega je pokazala silu i demolirala goste iz Ljubljane. Prva dionica je bila odmjeravanje snage, uglavnom se igrao koš za koš, ali je domaća ekipa otišla na kratki predah sa prednošću 27:23.

U drugom kvartalu djelovalo je da će ovo biti utakmica na jedan posjed, smjenjivalo se vođstvo između ekipa, ali ovaj period je ponovo Mega završila sa plusom.

A onda nakon velikog odmora uslijedila je rapsodija ekipe u roze dresovima. Kontrolisali su igru u svakom segmentu, a raspoložen je bio i Nikola Đurišić. U ovoj četvrtini Mega je zagospodarila terenom, a prednost je rasla iz minuta u minut da bi u posljednjih deset minuta ušla sa plus 20 94:74.

Tada je već bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno, samo je ostalo da se vidi koja razlika će na kraju biti.

Na kraju velika pobjeda Mege koja će u Ljubljanu putovati sa prednošću u seriji i već u glavnom gradu Slovenije može ovjeriti plasman u polufinale.