ČETVORICA U IGRI ZA LASKAVO PRIZNANJE Rodrigo najbliži epitetu grača kola u Ligi Evrope

Za igrača kola u Ligi šampiona postojala je samo jedna opcija u liku i djelu fudbalera Ajaksa Dušana Tadića, međutim, kada su u pitanju prve utakmice osmine finala Evropa lige, situacija sa izborom najboljeg nešto je teža.

Za ovu laskavu titulu konkurišu četiri fudbalera Rodrigo iz Valensije, Ajntaktov Kevin Trap, Petdro Rodrigez iz Čelzija i fudbaler Rena Ismail Sar.

Čini se ipak, da je Rodrigo Moreno Makado najbliži epitetu fudbalera kola s obzirom da je bio glavna figura u pobjedi svog tima protiv Krasnodara rezultatom 2:1, a oba pogotka su bila njegovo djelo. Prvo je mrežu zatresao u 12. minutu, a potom se 12 minuta kasnije ponovo upisao u strijelce.