Ćorić bez šanse: Cicipas u finalu Los Kabosa

Stefanos Cicipas savladao je hrvatskog tenisera Bornu Ćorića u polufinalu turnira u Los Kabosu sa 6:3, 6:2 poslije sat vremena i 11 minuta igre.

Stefanos Cicipas

Cicipas je tokom gotovo cijelog meča dominirao, navodi Sportal.

Nije dozvolio peti reket svijeta Hrvatu niti u jednom momentu da mu zaprijeti.

Tokom čitavog meča Ćorić nije mogao da ugrozi servis Grka, osvojivši samo sedam poena na servis protivnika, dok je bio pod stalnim pritiskom na svom servisu.

Ćorić je uspio da sačuva brejk pri zaostatku od 1:2 u prvom setu, ali je odustao kada je servirao pri 2:3, što je Cicipasu bilo dovoljno za prvi set. Odmah u prvom gemu drugog seta Ćorić je izgubio svoj servis bez osvojenog poena, a isto mu se dogodilo i u petom gemu, pa je grčki teniser lako riješio meč u svoju korist.

Bio je ovo sedmi susret Ćorića i Cicipasa i četvrta pobjeda Grka. U tekućoj godini su se sreli tri puta i sva tri puta je slavio Grk. Posljednja Ćorićeva pobeda dogodila se prije skoro godinu dana u finalu Masters u Sinsinatiju, a to je bio i najveći Ćorićev uspjeh u dosadašnjoj karijeri.