CRNA SERIJA Bajern nanio Zvezdi sedmi poraz u nizu

Crvena zvezda je doživjela i sedmi vezani poraz u Evroligi. Bajern je slavio u Beogradu 78:76.

Ekipa Dejana Radonjića još jednom je pala u finišu kada je napravila brojne greške u odbrani, ali i napadu, što je njemački tim kaznio. Ispustili su domaći i plus 10, a u završnici je previše bilo jasno da sve ide na Džordana Lojda. Opravdanje ne može da bude ni činjenica da je Zvezda opet nastupila nekompletna, bez Noka, Rita i Koloma, dok je Hol bio u sastavu, ali nije ulazio.

Na startu meča bilo je mnogo promašaja na obje strane. Zvezda je tek poslije pet minuta postigla prve poene, a na kraju je nakon 10 minuta igre gubila 10:15.

Nešto bolje su Beograđani ušli u drugu četvrtinu, pa je trojkom Marka Jagodića Kuridže došlo do izjednačenja 17:17, a odmah zatim i vođstva trojkom Dobrića. Zvezda je došla i do plus 8, ali Boldvin mini serijom smanjuje na 27:24. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćeg tima 35:31.

U trećoj četvrtini seriju domaćih je pokrenuo Kori Volden, pa je Zvezda došla na plus 10 prvi put u toku meča 51:41. Smanjili su gosti na 51:45, ali je onda Ognjen Dobrić ofanzivnim skokom i poenima vratio na plus 10 (57:47). Potom je Boldvin trojkom sa osam metara opet vratio goste.

Nakon dobrog početka posljednjeg perioda nekoliko grešaka u napadu i odbrani Bajern je kaznio i prišao na 59:62, a velike probleme Zvezdi u piku je pravio njen bivši igrač Džejms Gist.

Beograđani su uspjeli da odbiju ovaj nalet gostiju na poene Džordana Lojda 68:62, ali se zatim ušlo u dramatičan finiš. Koraci Lojda i izgubljena lopta Voldena omogućila je Bajernu da izjednači na 68:68. Nakon trojke Lojda Zvezda je povela 71:70, ali su onda Lučić i Boldvin pogodili trojke i donijeli pobjedu svom timu.

Neshvatljiv je pad koji su domaći košarkaši imali u finišu i da nijednom nisu probali da iznude peti faul Boldvina, koji je praktično riješio meč, a igrao je sa četiri lične.

U Zvezdi je najefikasniji bio Lojd sa 26 poena, dok je Volden dodao 15. Na drugoj strani Boldvin je imao 27 poena, a Rejndols 13, i to sve u prvom dijelu.

Na utakmici je bio i bivši trener Crvene zvezde, ali i Bajerna, legendarni Svetislav Pešić, kojem je društvo pravio Marko Kešelj. Sjajnom treneru je uručen poklon, baš kao i njegovom sinu Marku Pešiću.

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Valensiju 99:83.  Efes je digao formu i upisao 10. trijumf zaredom u svim takmičenjima. Faktor iznenađenja bio je Sertač Sanli sa 20 poena, Rodrig Bobua imao je 19, Šejn Larkin 15. Sjajan je bio Vasilije Micić sa 16 poena, po četiri skoka i asistencije za 27 minuta igre.

Kod Valensije su podbacili Srbi Nikola Kalinić sa tri poena (1/7 iz igre) i Vanja Marinković, koji se nije upisao u strijelce iz tri šuta. Iskočili su samo Bojan Dubljević sa 15, uz Derika Vilijamsa i Klemena Prepeliča sa po 13 poena.