CRNO-BIJELI NA KORAK OD FINALA - FMP nemoćan, pobjeda Partizana u sjenci teškog pada Zagorca

Košrkaši Partizana savladali su FMP sa 93:75 u prvom meču polufinalne serije Košarkaške Superlige Srbije.

Izabranici Andree Trinkijerija su dosta slabo otpočeli duel i dozvolili su, objektivno slabijem protivniku, da diktira tempo igre u uvodnim minutima.

Ipak, od sredine prve četvrtine crno-bijeli su zaigrali znatno bolje na oba kraja parketa i uspeli su da preokrenu rezultat do kraja te deonice (21:16).

Na krilima tog samopouzdanja Partizan je odlično otvorio i drugi period, serijom 4:0, a sjajno je igrao Rade Zaograc koji je dao veliki doprinos.

Košarkaši FMP-a su zaigrali bolje, pa je odmah morao da reaguje Trinkijeri tajm-autom koji je urodio plodom jer je Veličković odmah pogodio za tri poena.

Ubrzo potom viđen je i jeziv pad Zagorca koji je dobio nezgodan udarac u koleno. Besan je bio Trinkijeri na sudije zbog njihove reakcije, pa je zaradio tehničku grešku. Krilni igrač crno-bijelih se do kraja utakmice nije vraćao u igru.

Početak drugog poluvremena je obijležio Vanja Marinković koji je vezao sedam poena sjajnim šutem na šta FMP nije imao odgovor.

Još jedan od lepih poteza bila je trojka Đorđevića koji je pogodio težak šut uz sam zvuk sirene i tako je podsjetio na slavnog prezimenjaka koji je trenutno selektor reprezentacije Srbije.

Taj šut kao da je bila poslednja dobra stvar od FMP-a jer je ekipa Partizana potpuno dominirala u poslednjoj četvrtini kada su sredinom te deonice otišli i na plus 20 i do kraja utakmice samo rutinski priveli posao kraju.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Đorđe Gagić sa 18 poena, a pratio ga je Novica Veličković sa tri manje. Kod gostiju se istakao Stefan Đorđević sa takođe 18 poena.

Naredni duel dve ekipe na programu je u sredu od 19 časova, a ako crno-beli pobede izboriće plasman u finale domaćeg prvenstva.