(VIDEO, FOTO) PAO SE PROŠETAO BEOGRADOM Crvena zvezda upisala 6. uzastopni evroligaški poraz

Crvena zvezda je poražena na svom terenu od ekipe Panatinaikosa u 29. kolu Evrolige.

Crveno-bijeli su izgubili rezultatom 89:76 .

Ovo je bio šesti vezani poraz Crvene zvede u najelitnijem evropskom takmičenju. Crvena zvezda je konstatno pokušavala da se vrati, ali su Zeleni iz Atine odličnim šutem za tri uspjeli da slomiju domaćina i dođu do novog trijumfa.

Crvena zvezda je odlično ušla u meč. Poentirali su uglavnom iz reketa, ali su im Grci vraćali na isti način. Pogotovo Dinos Mitoglu koji je odlično odigrao prvih 10 minuta gdje je i sakupio 10 poena. Čim je Miloš Teodosić kročio na teren uspio je da razdrma svoju ekipu, ali su Atinjani pogodili čak 6 trojki na samom početku meča i imali sigurnu prednost.

Druga četvrtina je pokazala cijeli napadački arsenal koji posjeduje ekipa Panatinaikosa. Matijas Lesor je donosio poene iz reketa, dok su spolja pogađali Marijus Grigonis, Kendrik Nan i Kostas Slukas. Crvena zvezda je igrala zaista odličan napad , uzvraćala nekim odličnim rješenjima u napdau, ali slabo šta su uspjeli da odbrane pa su tako nakon 20 minuta bili na dvocifrenom zaostatku – 51:41.

U nastavku utakmice uslijedila je ozbiljna dominacija Panatinaikosovih centara, Dinosa Mitoglua i Matijasa Lesora koji su zadavali konstantno velike probleme Zvezdinoj odbrani koja nije imala rješenje za grčko-francusko kombinaciju. Ruku na srce, igrala je četa Janisa Sferopulosa odlično u napadu, ali je odbrana zakazala te su Grci u nekom preiodu imali i 18 poena viška.

Posljednja dionica je prošla u konstanoj jurnjavi crveno-bijelih za Panatinaikosom, koji je uspio da mirno privede meč kraju i dođe do veoma bitne pobjede u borbi za konačni plasman.

U pobjedničkom timu su se poenterski istakli Matijas Lesor sa 19 poena i Dinos Mitoglu sa 17 poena, dok su se kod crveno-bijelih istakli Nemanja Nedović i Dejan Davidovac sa 19 postignutih koševa.

Crvena zvezda će u narednom kolu duplog programa Evrolige dočekati ekipu Virtusa, dok će Panatinaikos na svom parketu igrati derbi sa Barselonom.

UOČI MEČA

TOK MEČA

Crvena zvezda-Panatinaikos 76:89

40. minut KRAJ!!! Crvena zvezda je poražena od Panatinaikosa.

38. minut U ovim momentima sudije gube konce. Svaku odluku provjeravaju i većinom te odluke ne idu na ruku crveno-bijelima, što osjeća i publika koja je svom silom uz svoje pulene. Teodosić je dobio nesportsku zbog udaranja Lesora.

36. minut Preslikana situacija kao iz većeg dijela meča. Crvena zvezda uspije da priđe i odigra odbranu i ima napad da smanji prednost na minimalnu, odmah uslijedi trojka Panate koja sve vrati na svoju “vodu”. Atamanova ekipa je blizu pobjede.

34. minut Borba sada dostiže vrhunac. Nedović je sa nekoliko odličnih poteza digao publiku na noge i dao nadu u preokret, ali Grci i dalje imaju dvocifren plus. Drama je sada na parketu.

32. minut Crvena zvezda iako krene odlično, odmah im uslijedi kazna. Hanga je pogodio 2 plus 1, ali je odmah Kendrik Nan uzvatio trojkom.

Kraj 3/4

30. minut Uspjela je Crvena zvezda da pred kraj četvrtine da spusti koliko toliko prednost, ali Panata je i dalje na osjetnom plusu pred završnih 10 minuta meča.

28. minut Matijas Lesor pravi ozbiljne probleme Crvenoj zvezdi. Uspostavio je apsolutnu dominaciju u reketu i diže prednost svojoj ekipi.

26. minut Nastavlja se u istom ritmu, juri Crvena zvezda Panatinaikos koji i dalje uspijeva da održi dvocifren plus. Lesor i Mitoglu nastavljaju da prave velike probleme u reketu crveno-bijelih.

24. minut Nastavlja Crvena zvezda sa odbranom iz koje ne mogu da poizvode poene, pa Panatinaikos kažnjava trojkom Mitoglua, pa Lesor zakucava. Tajm-aut Sferopulos.

22. minut Tvrd početak u nastavku. Jedino je Dejan davidovac uspio da pogodi trojku. Crvena zvezda igra odličnu odbranu.

Kraj 2/4

20. minut Zvezda uspijeva da dođe do nekih laganih poena, ali Panata odličnim rješenjima u napadu dolazi do lakih poena i tako održava siguran plus.

18. minut Dejan Davidovac je odlično odreagovao sada u nekoliko navrata, postigao 5 poena i prodramo svoju ekipu. Odbrana Zvezde odlično funkcioniše, tajm-aut Ataman.

16. minut Zaradio je Luka Mitrović 3 faula, ali je ušao Dalibor Ilić koji je vezao nekolike odbrane i 4 poena. Ali Kendrik Nan pogađa trojku i smiruje crveno-bijele.

14. minut Uzalud sada Zvezdi i odličan napad, kada ne mogu ništa da odbrane. Bekovi Atinjana su postali nepremostiva prepreka za crveno-bijele. Sferopulos reaguje tajm-autom.

12. minut Odlično je startovao Panatinaikos, pogotovo Matijas Lesor koji urniše crveno-bijele u reketu. Panata je došla i do prve dvocifrene prednosti večeras.

Kraj 1/4

10. minut Imala je Crvena zvezda 6 vezanih poena, ali su Slukas i Nan pogodili po trojku i vratili 9 razlike gostima.

8. minut Ušao je i Nedović i pogodio trojku, ali Nan odmah uzvraća. Teodosić odmah na klasu je iznudio 2 bacanja koja je i pogodio.

6. minut Zvezda promašuje dosta šuteva za 3 poena, što Panata koristi. Međutim, uzvraćaju crno-bijeli.Ulazi i Miloš Teodosić.

4. minut Odlično Crvena zvezda igra u ovim momentima. Igraju crveno-bijeli odličnu odbranu, poene uglavnom postižu na obruču. Kao i Panata gdje je odličan Dinos Mitoglu, koji je vezao 7 poena.

2. minut Poentirao je Adama Hanga na početku sa slobodnih bacanja. Obje ekipe na početku meča ne djeluju fluidno na startu duela. Mitoglu je uzvratio.

ZDRAVSTVENI BILTEN

Što se tiče zdravstvenog stanja večerašnjeg domaćina, Janis Sferopulos će napokon moći da računa na Miloša Teodosića koji je uspio da se oporavi od povrede i stavi na raspolaganje svojoj ekipi.

I dalje nisu spremni Nikola Topić i Trej Tompkins, dok je Branko Lazić još bolestan, pa se neće “skidati”. Jago dos Santos se juče operisao pa se nalazi u fazi rehabilitacije.

Panatinaikos večeras neće moći da računa na bivšeg igrača Crvene zvezde, Luku Vildozu i Kostasa Adetokumba koji se i dalje oporavljaju od svojih povreda.

RIJEČ TRENERA

Janis Sferopulos je bio oprezan što se tiče najave meča sa Panatinaikosom.

– Igramo protiv Panatinaikosa, tima koji ima kvalitet, na dobroj su poziciji. Sa druge strane mi hoćemo da se vratimo u pobjedničku atmosferu nakon poraza u posljednje vrijeme u Evroligi. Imamo naše probleme, ali imamo 11 igrača i igramo ispred naših navijača i probaćemo da pobijedimo. Znamo da nemamo sve opcije, ali sa igračima koje imamo, njima vjerujem i i znam da će dati maksimum – rekao je Sferopulos.

Ergin Ataman je u najavi utakmice naglasio veoma nezgodan raspored koji je pred njegovim timom.

-To nije laka igra. Zvezda je dobar tim iako je skoro izgubila šanse za plej-of. I dalje se bore u svakoj utakmici. Za nas je sada svaka utakmica finale. Moramo da zaštitimo treću poziciju za plej-of. Poslije ove, čeka nas teška utakmica protiv Barselone kod kuće. Štark arena je teško mjesto za igranje, ali ovdje su svi igrali: neki timovi su pobijedili, neki izgubili. Moramo da ostanemo koncentrisani i da pokušamo da pobijedimo i imaćemo prednost na tabeli – istakao je turski stručnjak.