Crvena zvezda gazi ka finalu: Akutelni šampion ABA lige deklasirao Budućnost (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde na najbolji mogući način počeli su polufinalnu seriju u ABA ligi.

KK Crvena zvezda lako izašla na kraj sa KK Budućnost

Beograđani su na svom parketu deklasirali Budućnost i prvom meču polufinala regionalnog takmičenja s 93:55.

Crveno-bijeli su odigrali sjajno svih 40 minuta i od početka su pokazali da utakmica u Pioniru neće biti nimalo neizvjesna. Već u prvih 20 minuta prednost domaćina bila je veća od 20 koševa razlike, ali su crveno-bijeli na pauzu otišli sa plus 18.

U nastavku meča prednost čete Duška Ivanovića je samo rasla i publika je mogla da uživa u sjajnim potezima svojih ljubimaca. Zvezda je imala pet igrača sa dvocifrenim učinkom, a najbolji su bili Filip Petrušev i Ben Bentil s 17, odnosno 13 poena, dok se kod gostiju istakao Erik Grin s 13 poena.

Već nakon ovog meča je jasno zašto je Zvezda favorit ne samo u ovoj polufinalnoj seriji nego i za odbranu prstena.

Već 23. maja Zvezda može da izbori plasman u finale jer tada zakazan drugi meč ove serije i to u Podgorici.