(VIDEO, FOTO) SPEKTAKL KAKAV ODAVNO NIJE VIĐEN U DERBIJU Revija promašaja Crvene zvezde i remi koji više odgovara Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana podijelili su bodove u 172. vječitom derbiju.

Crvena zvezda - Partizan

U 24. kolu Superlige Srbije u fenomenalnoj atmosferi na Marakani rezultat je bio 2:2

Bio je to praznik fudbala u Beogradu. Ovaj meč apsolutno je opravdao epitet derbija i najveće utakmice srpskog fudbala.

Imaće za čim da žale crveno-bijeli, pošto je nemoguće i nabrojati sve šanse koje su promašili igrači Crvene zvezde večeras.

Furiozno je krenula Crvena zvezda. U prvih 15 minuta imala je tri kolosalne prilike da dođe do vođstva, ali to nije iskoristila. Prvo je Mirko Ivanić sa lijeve strane sjajno probio i pronašao Marka Stamenića koji je sa oko 15 metara bio sam i promašio čitav gol u 4. minutu. Samo dva minuta kasnije Endijaje je izašao sam pred Jovanovića nakon pasa Bukarija, ali je njegov udarac odbranio golman Partizana. Ni iz trećeg puta Crveno-bijeli ne dolaze do prednosti. Ponovo napad po lijevoj strani, a Milan Rodić je ubacio loptu koju je pokupio Osman Bukari sa peterca, ali lopta odlazi pored gola.

Splasnuo je ritam, a onda je Zvezda ostala bez jednog od najbitnijih igrača, Aleksandra Dragovića koji je zbog povrede morao da napusti teren.

A onda je ponovo krenulo ludilo. Nastavile su da se nižu prilike za crveno-bijele, a konačno je jednu krunisao štoper Uroš Spajić. Nakon kornera on je pokupio odbitak i zakucao loptu u mrežu u 42. minutu i doveo Zvezdu u vođstvo, potpuno zasluženo.

Ipak ekspresan odgovor imao je Partizan koji je samo 3 minuta kasnije izjednačio. Mateus Saldanja iskoristio je izlijetanje Glazera i sa oko 15 metara poslao loptu u prazan gol za izjednačenje na utakmici. Sa tim rezultatom otišlo se i na poluvrijeme

Partizan je ekspresno došao do preokreta. Sjevnula je kontra crno-bijelih u 50. minutu. Nisu mogli štoperi Zvezde da isprate Alda Kalulua koji je na asistenciju Gajasa Zahida plasirao loptu pored Glazera.

Nastavila je Zvezda da napada i da promašuje prilike. Nakon prodora i centaršuta Mijailovića golman Jovanović je odbio loptu koja pada na nogu Bukariju koji sa 3-4 metra ne uspjeva da loptu u mrežu gurne u 55. minutu susreta.

Uspjela je Crvena zvezda da se oporavi od šoka. Sjajno je korner izveo Hvang, a Endiaje postiže gol u 68. minutu. Poklonio se glavom sa peterca za erupciju na Marakani.

Splasnuo je očekivano ritam nakon izjednačujućeg gola.Nakon što je dobio žuti karton po ulasku u igru, Severina je bio neoprezan i udario laktom u glavu Endijaja, što je bio znak da sudija Ilić pokaže Severini drugi žuti karton u 76. minutu.

Nemoguće je i izbrojati sve šanse koje su imali crveno-bijeli na ovom meču. Sjajno je skočio Naser Điga u 82. minutu nakon kornera, ali je sa same gol linije fantastičnom intervencijom izvadio loptu iz mreže i spasio Partizan.

Napadala je Zvezda do kraja, ali nije uspjela da dođe do gola, pa je na kraju Partizan zadovoljni otišao sa Marakane.

Partizan ostaje na prvom mjestu nakon 24 kola sa bodom više od ljutog rivala Crvene zvezde.

TOK MEČA: CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 2:2

2. POLUVRIJEME

89. minut Crvena zvezda plete mrežu oko gola Partizana, ali i dalje je rezultat nepromijenjen.

86. minut Nastavlja se revija promašaja Crvene zvezde. Mimović je poodio prečku glavom.

82. minut Ne da se Zvezdi Neće lopta, pa neće u gol, nemoguće je i izbrojati sve šanse koje su imali crveno-bijeli na ovom meču. Sjajno je skočio Naser Điga nakon kornera, ali je sa same gol linije fantastičnom intervencijom izvadio loptu iz mreže i spasio Partizan

79. minut I ponovo brutalna šansa za Zvezdu. Centrirao je Rodić , a Olajinka je skočio glavom i pogodio prečku.

76.minut Šok za Partizan Ksander Severina je isključen! Nakon što je dobio žuti karton po ulasku u igru, Severina je bio neoprezan i udario laktom u glavu Endijaja, što je bio znak da sudija Ilić pokaže Severini drugi žuti karton.

68. minut Zvezda dolazi do izjednačenja! Kakva utakmica na Marakani! Šerif Endijaj donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi. Nakon što je Hvang izve korner sam je u petercu ostao Endijaj ikoji pogađa glavom i donosi Zvezdi izjednačenje!

63. minut Partizan se očekivano povukao, loptu ima Crvena zvezda, ali je ritam opao.

55. minut Još jedna velika prilika za Crvenu zvezde koja nije iskorištena. Nakon prodora i centaršuta Mijailovića golman Jovanović je odbio loptu koja pada na nogu Bukariju koji sa 3-4 metra ne uspjeva da loptu u mrežu gurne.

50. minut PARTIZAN DOLAZI DO PREOKRETA! Sjevnula je kontra crno-bijelih. Nisu mogli štoperi Zvezde da isprate Kalulua koji je na asistenciju Zahida plasirao loptu pored Glazera.

47. minut Kolosalna šansa za Partizan! Izgubio je loptu Gelor Kanga na centru, Goh je krenuo u kontru i pronašao samog Natha, ali je sjajnom reakcijom Spajića lopta otišla u korner.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme.

1. POLUVRIJEME

45. minut PARTIZAN DOLAZI DO IZJEDNAČENJA Partizan je iz gotovo jedine prilike došao do izjednačenja. Odbila se lopta nakon intervencije Glazera do Saldanje koji pogađa praznu mrežu crveno-bijelih.

43. MINUT CRVENA ZVEZDA VODI 1:0 Uroš Spajić zatresao je mrežu Partizana. Nakon kornera lopta se odbila u petercu i Spajić je zakucao loptu u mrežu. Crveno-bijeli zasluženo vode.

42. minut Zvezdi poništen pogodak Šerif Endijaj je pogodio glavom, ali je gol poništen.

39. Nova sjajna prilika za Zvezdu. Ivanić zadaje mnogo problema Antiću Stojkoviću, a sada je nakon prodora pogodio stativu.

37. minut Novi udarac Crvene zvezde. Nakon pasa Bukarija Mijailović je opalio sa oko 25 metara, a loptu je ukrotio Jovanović.

29. minut Veliki problem za Crvenu zvezdu. Dragović se žali na velike bolove u ramenu. Izašao je Dragović sa terena, a umjesto njega je na terenu debitant u derbijijma Naser Điga.

23. minut Gelor Kanga Je imao slobodan udarac sa oko 20 metara od gola Partizana, ali je njegov šut izblokiran. Nakon toga krenuo je da izvede korner Zvezdin centralni vezni kada je sa juga doletio topovski udar, pa je igra nakratko prekinuta.

17. minut NOVA SJAJNA PRILIKA ZA ZVEZDU Ni iz trećeg puta Crveno-bijeli ne dolaze do prednosti. Ponovo napad po lijevoj strani, a Rodić je ubacio loptu koju je pokupio Bukari sa peterca, ali lopta odlazi pored gola.

14. minut Prva prilika i za Partizan. Centrirao je Natho a u kaznenom prostoru glavom je tukao Marković. Ipak sjajno je reagovao Glazer i paradom loptu izbacio u korner.

13. minut Igra se malo umirila nakon dobrog ritma na startu.

7. minut NOVA SJAJNA PRILIKA ZA ZVEZDU Endijaje je izašao sam pred Jovanovića nakon pasa Bukarija, ali je njegov udarac odbranio golman Partizana.

navijači FK Partizan i FK Crvena zvezda

6. minut AU KAKVA PRILIKA ZA ZVEZDU Ivanić je sa lijeve strane sjajno probio i pronašao Stamenića koji je sa oko 15 metara bio sam i promašio čitav gol.

4. minut Sjevnula je kontra Crvene zvezde, Endiaje je izašao ispred golmana Jovanovića koji je odbranio njegov udarac, ali je pomoćnik signalizirao rezultat.

2. minut Odmah prekid na startu. Sudija Ilić zaustavio je igru zbog bakljade koja dolazi sa južne tribine.

1. minut Debitant Pavle Ilić dao je znak da utakmica može da počne, a prvi napad imaće ekipa Partizana.

Poznati su i sastavi:

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić – Stamenić, Hvang, Kanga – Bukari, Ivanić – Endijae

Partizan: Jovanović – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Natho, Ovusu – Kalulu, Goh, Zahid – Saldanja

Najskuplji tim Crvene zvezde u istoriji nije pokazao gotovo ništa ove sezone. Bez pobjede ispali su u grupi Lige šampiona, a potpuno neočekivano nisu ni lideri u Superligi Srbije. Zvezda je pod trenerskom palicom Izraelca Baraka Bahara bila potpuno izgubljena, bez ikakvog sistema, i plana. Često je ovaj stručnjak mijenjao i kombinovao, ali se na kraju prekombinovao.

Otkaz mu je potpisao upravo Partizan, ili bolje rečeno Mateus Saldanja koji je u posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionata donio pobjedu Partizanu u derbiju i vratio crno-bijele na lidersku poziciju, na kojoj su ostali do danas. Uslijedio je dolazak Vladana Milojevića, a pod njegovom palicom crveno-bijeli su iz kola u kolo djelovali sve sigurnije.

U dobroj formi i jedni i drugi

Odlično izgleda Duljajev Partizan tokom cijele sezone, mladi stručnjak donio je sve ono što je prethodnih sezona trebalo crno-bijelima. U proljećnom dijelu sezone i Partizan i Crvena zvezda upisali su po četiri trijumfa, pa uvertira za ovaj derbi ne može biti bolja.

Marakana neosvojiva tvrđava

Prošlo je mnogo vremena od kada je Partizan posljednji put slavio na Marakani u Superligi Srbije, čak 7 godina, a zanimljivo da je tada i posljednji put postao šampion države. Svaki put od tada Rajko Mitić ostao je neokrnje, a Zvezda je dolazila do titula i uspostavila apsolutnu vladavinu u srpskom fudbalu.

Milojević i Duljaj oprezni

Vladan Milojević

– Derbi kod nas je poseban. Ovde je svetkovina, najveći sportski događaj. u inostranstvu ima više tih derbija koji se igraju. Te emocije su sigurno kod nas izraženije kod nas nego u ostalim zemljama. Odlučuju sitnice, nijanse. Do sad se pokazalo da se dosta puta bukvalno jedna lopta, jedna greška, možda neki detalj “praznog hoda”, dekoncentracije, mogu da odluče derbi. Igra se sa puno energije, žara. Partizan je spremao utakmicu, kao i mi. Neukusno je i nemoguće odrediti da će neki detalj odlučiti. Ono što je dobro jeste da će biti pun stadion. Očekujemo lijepo navijanje, dobru utakmicu – rekao je Milojević.

– Što se tiče derbija, nije presuda. Donosi kao i svaka druga utakmica, tri boda. U opticaju je još 42 boda. Svaka utakmica nam je bitna. Ona je specifična sama po sebi. Vjerujem da u gradu vlada veliko interesovanje. Ne vjerujem da je ova utakmica presudna – rekao je Duljaj.

Meč počinje od 17 časova, a ne preostaje ništa drugo nego da se udobno smjestite i uživate u svetkovini fudbala.