(VIDEO, FOTO) KNEŽEVIĆ SRUŠIO ZENIT Bratski duel u Beogradu pripao Crvenoj zvezdi, Delije napravile spektakl na tribinama

Bratski duel Crvene zvezde i Zenita igran u Beogradu pripao je prvaku Srbije.

Crvena zvezda - Zenit

Meč je odlučen u 82. minutu kada je mrežu gostiju zatresao golobradi Nikola Knežević (1:0).

Ovo je bio duel dva nacionalna prvaka (Srbije i Rusije), ali je meč odigran u sjeni dešavanja iz Moskve gdje se u petak desio teroristički napad.

Upravo zbog toga ovaj meč je bio pod znakom pitanja, ali je na kraju odigran. Susret je počeo minutom ćutnje kojom je odata počast žrtvama među kojima je bilo i djece.

Trener crveno-bijelih Vladan Milojević u ovom meču nije mogao da računa na nekoliko prvotimaca jer su imali reprezentativne obaveze. Upravo zbog toga je pružio priliku nekolicini mladih fudbalera koji su pokazali da Zvezda može da računa na njih.

Nismo mnogo toga vidjeli u prvih 45 minuta meča na Marakani. Može se slobodno reći da je zanimljivije bilo na tribinama gdje su Delije napravile sjajnu atmosferu. Na prvu pravu priliku čekali smo do finiša prvog poluvremena kada je Olajinka probio po lijevoj strani i uposlio Kneževića koji nije uspio da matira golmana Zenita.

Prijetio je i Katai iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio preko gola. Bila je Zvezda ofanzivna u finišu prvog poluvremena, ali je mreža Zenita ostala netaknuta.

Nastavak meča donio je bolju igru za obje strane. Olajinka je večeras bio najagilniji fudbalet Zvezde i imao je šansu u uvodnim minutama drugog poluvremena, ali nije bio precizan. Kako je vrijeme odmicalo Zenit je bio sve opsasniji. Prvo je Jerohin u 60. minutu pogodio prečku, a lopta se odbila na gol liniju. Gola nije bio iako se ne može sa sigurnošću reći da li lopta cijelim obimom nije prešla gol liniju. Zenit je nastavio sa napadima i samo dva minuta kasnije ponovo su mogli do gola. Ovaj put je Isidor pogodio stativu i ponovo je okvir gola spasio prvaka Srbije.

Najbolju priliku za domaćina u nastavku meča imao je Mituljikić. Katai ga je sjajno uposlio, ali mladi fudbaler nije zahvatio loptu glavom kao što je mogao i mreža Zenita se ponovo nije zatresla.

Mreže su mirovale do pomenute 82. minute kada je Knežević postigao pogodak i riješio pitanje pobjednika.

Tok meča

Crvena zvezda – Zenit 1:0 (Knežević 82. minut)

Kraj utakmice na Marakani

82. minut: GOOOOOL vodi Zvezda. Gol je postigao Nikola Knežević.

73. minut: Velika šansa za Crvenu zvezdu, ali Mituljikić nije uspio da glavom zatrese mrežu gostiju. Katai je sjajno uposlio mladog igrača, ali nažalost pogotka nema.

62. minut: Nova sjajna prilika za Zenit. Isidor pogađa stativu.

60. minut: Sjajna prilika za Zenit. Jerohin je sjajno šutirao i pogodio prečku, a lopta je zatim, tako se bar čini, pala na gol liniju i pogotka i dalje nema.

54. minut: Zvezda nastavlja sa pritiskom. Imao je priliku Olajinka, ali opet nema gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Bakljda navijača Crvene zvezde.

– Crvena zvezda je objavila da na tribinama ima više od 40.000 navijača

Poluvrijeme na Marakani

44. minut: Zvezda pritišće u finišu prvog poluvremena, ali pogodaka još nema.

41. minut: Probao je Katai iz slobodnog udarca, ali njegov šut ide preko gola.

37. minut: Prva prava prilika na meču. Olajinka je probio po lijevoj strani, poslao loptu u srce šesnaesterca gdje je bio Knežević nije imao sreće da matira golamana Zenita.

28. minut: Zanimljivije je na trinimama nego na terenu. Delije su napravile sjajnu atmosferu. Još čekamo na pravu priliku na terenu.

22. minut: Podršku ruskom narodu i porodicama stradalih uputili su i navijači Crvene zvezde, koji su na tribinama stadiona Rajko Mitić razvili transparent sa datumom masakra i natpisom: “Oplakujemo”.

13. minut: Na stadionu Rajko Mitić nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju situaciju. Atmosfera na tribinama je sjajna.

1. minut: Utakmica u Beogradu je počela.

– Prije početka utakmice minut ćutnje za stradale u terorističkom napadu u Moskvi.

– Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje prijateljskoj utakmici između fudbalera Crvene zvezde i ruskog Zenita, objavio je Sportal.

– Srpska pjevačica pjeva pjesmu “Oj Kosovo, Kosovo”.

– 10 minuta je do početka meča: Danica Crnogorčević pjeva pjesmu Kaljinku.

– Oko stadiona nisu samo policajci i Žandarmerija, već i pripadnici antiterorističke jedinice SAJ. Da ptica ne može da proleti.

Očekuje se oko 30.000 gledalaca.

– Igrali Zenita su aplautom dočekani pri izlasku na teren.

– 20 minuta prije meča tribine Stadiona Rajko Mitić su dobro popunjene.

Uoči meča

Crvena zvezda – Zenit

Crvena zvezda: Guteša, Spajić, Kanga, Endiaje, Katai, Olajinka, Rodić, Radojević, Knežević, Mituljikić, Nikolić.

Zenit: Keržakov, Karavajev, Rodrigao, Santos, Nino, Kovalenko, Ahmeteov, Jerokin, Pedro, Mantuan, Isidor.

Crvena zvezda bez 12 igrača

Trener aktuelnog prvaka Srbije Vladan Milojević za ovaj meč neće moći da računa na čak 13 prvotimaca koji imaju obaveze sa reprezentacijama. Neće  biti Omrija Glazera, Srđana Mijailovića, Nasera Đige, Marka Stamenića, In Beom Hvanga, Osmana Bukarija, Žana Filipa Krasoa, Ognjena Mimovića, Jovana Šljivića, Uroša Sremčevića, Veljka Milosavljevića i Andrije Maksimovića

6. prijateljski meč

Fudbaleri Crvene zvezde i Zenita igraju šestu prijateljsku utakmicu u prethodnih šest godina. Tradicija prijateljskih utakmica dva kluba počela je u februaru 2018. godine i od tada su ti dueli redovni.

Posljednji u nizu je odigran u Sankt Peterburgu, a Zvezda sada uzvraća gostoprimstvo i dočekuje ruski klub u Beogradu.