ČUDESAN PREOKRET DENVERA Jokić i društvo nadoknadili "minus 19" (VIDEO)

Do 18. pobjede u tekućoj NBA sezoni ekipa Denvera stigla je čudesnim preokretom u duelu sa Orlandom. Poslije dva i po minuta igre u trećoj četvrtini na semaforu je stajalo 50:69, a onda…

Nikola Jokić i društvo su u trećem periodu napravili seriju od 24:0 i prešli u vođstvo koje nisu ispuštali, te su na kraju stigli do trijumfa od 113:104.

Srpskom košarkašu, koji je igrao 30 minuta i 30 sekundi, nedostajala je jedna uhvaćena lopta za “tripl dabl”. Susret je završio sa 18 poena (šut 14-7, trojke 4-2), devet skokova i 12 asistencija, te po jednom blokadom i ukradenom loptom, odnosno četiri izgubljene.

Jokić je opet imao sjajne poteze, a svakako je najatraktivnija trojka u pomenutoj trećoj četvrtini, kada je pogodio sa jedne noge:

Srbin je bio najbolji asistent utakmice, a jedno njegovo dodavanje izgledalo je ovako:

Bilo je i onih kada saigraču asistira od parket:

Najefikasniji kod Nagetsa bio je Džamal Marej sa 33, a Pol Milsap je ubacio 15 poena uz 12 skokova. Na drugoj strani Nikola Vučević je postigao 20 poena.

Marko Gudurić nije igrao za Memfis koji je kao gost poražen od Oklahome sa 126:122, a Grizlisi su na ovoj utakmici prokockali čak 24 poena viška. Zanimljivo je da je konačnih “plus 4” bilo i najveće vođstvo Tandera.

Minutažu nije dobio ni Boban Marjanović u timu Dalasa koji je bez povrijeđenog Luke Dončića poražen kod kuće od Bostona 103:109.