Debakl Borusije Dortmund: Finalista Lige šampiona doživio šokantan poraz od fenjeraša

Fudbaleri Majnca savladali su Borusiju Dortmund rezultatom 3:0 (3:0), u meču 33. kola Bundeslige.

Borusija Dortmund

Majnc je tako ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja i ima dva boda više od Union Berlina, pa im je u posljednjem kolu bod na gostovanju Volfsburgu dovoljan za opstanak u Bundesligi.

Borusija Dortmund nije zapinjala na ovoj utakmici i izašla je sa rezervama, pa svakako ostaju na petom mjestu i idu u Ligu šampiona i sljedeće godine.

Majnc je za 11 minuta u prvom poluvremenu napunio mrežu Dortmunda.

U vođstvo ih je doveo Bareiro u 12. minutu.

A onda je na scenu stupio Li Je-Sung sa dva gola.

Pogađao je u 19. i 23. minutu i tako razmontirao Dortmund. Gostima je zbog ofsajda poništen gol u 59. minutu, kada je pogodio Mukoko. Raduju se navijači Majnca jer će se i sljedeće sezone ovdje igrati Bundesliga, gotovo sigurno.