DEBAKL Srbija upisala težak poraz, Belgija slavila 47 razlike

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije doživjela je težak poraz od selekcije Belgije u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kortrajku - 106:59.

Bio je ovo najbolji mogući test za Srbiju i novi rezultatski debakl protiv rivala od kojeg su Srpkinje poražene i na prethodnom Evropskom prvenstvu.

Tada su Belgijanske slavile 93:53, potom su i osvojile titulu.

Aktuelne evropske šampionke su i u novom susretu sa Srbijom demonstrirale moć. Vodile su praktično od samog početka meča, od 4. minuta, i sa protokom vremena samo uvećavale prednost.

Srbija je jedino vođstvo imala u 3. minutu kada je bilo 5:3.

Nije prošlo mnogo vremena, Belgijanke su imale 19 poena razlike, na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 29:14, a nakon 20 minuta igre – 55:22.

Ni nastavak nije donio bolje izdanje Srbije.

U 30. minutu rezultat je glasio 79:39, Belgijanke su se poigravale, da bi u samoj završnici stigle i do maksimalne prednosti – 104:56, piše B92.