DEKI POSLIJE EVROPE "Meč traje 90 minuta, tražio sam strpljenje"

Pobjedom protiv Evrope sa 5:0 fudbaleri Crvene zvezde startovali su u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Imao je nakon ovog meča trener Dejan Stanković šta da poruči svojim igračima.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Lijepa pobjeda, dobra igra, čestitam mojim igračima. Mislili su da za 20 minuta mogu da riješe meč, ali sam im rekao da traje 90 minuta i da budu strpljivi i mirni. Slomiće protivnika. Ostvarili smo prvi korak ka cilju, a to je ulazak u grupnu fazu”, rekao je Stanković i dodao:

-Svaki gol mi je drag. Ne dijelim ga na prvi i treći… Jesmo ih slomili u finišu prvog dijela, to utiče na moral. Drugo poluvrijeme je bilo dobro, mogli smo i ubedljivije da slavimo – dodao je Deki.

On je naglasio da mu je drago zbog toga što je Zvezda počela put ka eliti od prve runde.

– Drago mi je da smo odigrali prvo kolo. Evropa nosi nešto posebno, to su drugačije utakmice nego kod nas – zaključio je on.