DELFINI BEZ MEDALJE Vaterpolisti Srbije poraženi u borbi za 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu

Vaterpolisti Srbije nisu uspjeli da osvoje bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, pošto su u borbi za treće mjesto poraženi od selekcije Španije rezultatom 9:6.

Delfini su imali šansu da ponove uspjeh od prije šest godina, kad su u Budimpešti bili bronzani i osvojili posljednje svjetsko odličje, ali ih je Furija i drugi put na turniru savladala.

Presudna je bila izuzetno loša igra u napadu u drugom poluvremenu srpskog tima. Ono što je bilo glavno oružje u prethodnim utakmicama, postalo je najveći problem.

Mučila se ekipa Uroša Stevanovića sa čvrstom odbranom Španaca i realizacijom igrača više, pa nije postigla gol tokom cijele treće i gotovo kompletne četvrte dionice.

Tek u posljednjem napadu na meču, tri sekunde prije kraja, uspjela je da se upiše preko Uroša Milojevića i stavi tačku na kompletan turnir, kojim uprkos ovom porazu možemo da budemo izuzetno zadovoljni.

Za to vrijeme, Španija je tri puta zatresla mrežu Srbije, stekla značajnu prednost i praktično rutinski došla do medalje.

Kada je riječ o prvom poluvremenu, tu smo vidjeli izuzetno ujednačenu borbu. Srbija je stekla uvodno vođstvo, zatim su Španci preokrenuli i do odlaska na poluvreme igralo se gol za gol, pa je Furija sa 6:5 otišla na veliki odmor. U nastavku je uslijedio pomenuti scenario u kojem su Delfini ostali bez medalje.

Strahinja Rašović je za dao tri gola, a Vuk Milojević, Nikola Jakšić i Vuk Milojević po jedan. Nije pomogla ni sjajna partija golmana Branislav Mitrović, koji je imao devet odbrana.

Kod Španije, Alvaro Granados je dao tri gola, Felipe Perone dva, dok je Eduardo Lorio imao 11 odbrana.

Srbija se sada okreće šampionatu Evrope u Izraelu, a zatim i Svjetskom prvenstvu u Dohi. Glavni cilj na oba takmičenja je obezbjeđivanje vize za Olimpijske igre 2024 u Parizu, gdje b jurili treće uzastopno zlato.

U velikom finalu Svjetskog prvenstva od 11.30 časova sastaju se Grčka i Mađarska.