"DELFINI" POTOPILI GRKE Vaterpoliste Srbije očekuje duel sa komšijama za peto mjesto na Evropa kupu

Vaterpolisti Srbije, čiji je Blic medijski sponzor, savladali su Grčku sa 14:10 u meču za plasman od petog do osmog mjesta na Evropa kupu.

Nisu “delfini” briljirali u prvoj četvrtini, opet je odbrana bila problematična, ali su nekako uspjeli da poslije prvih osam minuta imaju samo gol minusa (4:3).

Mnogo bolje su napadački ušli izabranici Dejana Savića u drugu dionicu i dali gol iz gotovo svakog upućenog šuta za egal na poluvremenu (8:8).

Nakon pauze, stvari su legle na mjesto. Momci su zaigrali znatno čvršće u odbrani dozvolivši protivniku samo jedan gol u trećoj i četvrtoj četvrtini za sigurnu pobjedu.

Naredni meč vaterpolisti Srbije igraju sa Crnom Gorom za peto mjesto, a ta utakmica je na programu u nedjelju od 16 časova i 45 minuta.