"DELFINI" SA LAKOĆOM POTOPILI RUMUNE Savićevi izabranici u Subotici upisali nove bodove pred okršaj sa Hrvatskom

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je ubjedljivu pobjedu u Evropa kupu Svjetske lige protiv Rumunije sa 13:6 (3:1, 4:1, 4:2, 2:2).

Duel odigran pred punim tribinama na bazenu “Prozivka” u Subotici protekao je u dominaciji ekipe Dejana Savića koja je poslije osam minuta pokazala protivniku da će mu biti veoma teško.

Nikola Lukić i Dušan Mandić su već nakon četiri minuta donijeli prednost “delfinima”, da bi u drugoj četvrtini potpnuo slomili otpor protivnika.

Ređali su se golovi kao na traci, Drašvoić, Mandić, Vučinić, Lazić… Sve do 7:2, poslije čega je samo ostalo pitanje kojim će se rezultatom okončati utakmica

Do kraja, Srbija je rutinski odrađivala posao i upisala nove bodove pred duel sa Hrvatskom, koji će odlučiti da li ćemo izabranici Dejana Savića na završni turnir ići sa prvog ili drugog mjesta.

Poslednju utakmicu u grupi “D” Srbija igra 12. marta u Sisku protiv selekcije Hrvatske.