DEMONSTRACIJA SILE Srbija razbila Ameriku za prvo mjesto u grupi

Odbojkašice Srbije nastavile su sa pobjedama u grupi C na Svjetskom prvenstvu.

Aktuelni šampion svijeta lakše je od očekivanog savladao olimpijskog prvaka reprezentaciju SAD sa 3:0 (25:20;25:23; 25:13).

Izabranice Danijela Santarelija odlične su bile u bloku, a još bolje servira, tako da je pobjeda samo plod dobrog i napornog rada.

Prvi set su bolje otvorile Amerikanke i imale plus 5, ali Srbija je polako smanjivala prednost sve do rezultata 18:18 kada prave seriju od 5:0 i na kraju privode prvi set kraju u svoju korist.

Drugi set je obilježen rezultatskom klackalicom koja je do sredine seta bila na strani Amerikanki, da bi Srpkinje opet pred kraj dodale gas i pri rezultatu 19:19 stvari uzeli u svoje ruke i konstantno prednošću osvojile i drugi set.

Demoralisane Amerikanke nisu postojale u trećem setu koji je više izgledao kao lakši trening za izabranice Danijela Santarelija. Najveća prednost je iznosila čak plus 12.