(FOTO) Denver ne odustaje od 1. mjesta: Jokić sjajnom partijom vodio Nagetse do važnog trijumfa

Košarkaši Denvera i aktuelni šampioni NBA lige ostvarili su izuzetno važnu pobjedu na gostovanju Juti sa 111:95, kojom su nastavili borbu za 1. mjesto na zapadnoj konferenciji.

Srpski centar Nikola Jokić je odigrao još jednu sjajnu partiju, gde je postigao 28 poena, uz 13 skokova i 7 asistencija i ponovo je “flertovao” sa tripl-dablom.

Pored Jokića sjajan je bio i Džamal Marej, koji je takođe upisao 28 poena, uz 2 skoka i 4 asistencije. Kod Jute su se istakli Horton Taker sa 24 poena i Omar Jurtsevan sa 20 poena.

Denver je fenomenalno počeo meč i već poslije prve četvrtine je imao dvocifrenu prednost, koja je u jednom momentu iznosila 19 razlike. Juta se ipak nije predavala i u drugoj je u jednom momentu spustila na pet poena prednosti, da bi se Denver pred poluvrijeme odlijepio na +12.

Džezeri su nastavili sa pritiskom na Denver i u trećoj dionici, ponovo su spustili razliku, koja je u jednom momentu bila tri poena, ali su Jokić i saigrači usjpeli da odbiju i taj nalet. Vratili su brzo deset poena prednosti, koje su potom čuvali tokom četvrte dionice, gdje su i konačno prelomili meč kada su došli do devetnaest poena prednosti i sve je tada bilo riješeno.

Situacija na tabeli je sada takva da su na Zapadu tri ekipe izjednačene po broju pobjeda. Denver i Minesota imaju 55 pobeda i 24 poraza, a Oklahoma 54 pobjede i 25 poraza.

Nema sumnje, čeka nas sjajna završnica regularnog dijela NBA lige i borbe za 1. mjesto koje donosi i prednost domaćeg terena, navodi Telegraf.