Derbi bez pobjednika: Laktaši srušili lidera u Novom Gradu

Završene su četiri utakmice šestog kola Prve lige Republike Srpske.

Derbi između Rudar Prijedora i Radnika iz Bijeljine završen je bez pobjednika 1:1.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i već u 12. minuti poveo preko Dragana Bilbije. Stvari na početak vratio je Miloš Jokić u 34. minuti za ispostaviće se konačni rezultat.

Podrinje je kao domaćin savladalo Tekstilac iz Dervente rezultatom 2:0, a strijelci su bili Stefan Božić u 44. minuti, i Boris Andrić u 90.

U drugoj utakmici dana Slavija nije dopustila nikakvo iznenađenje u ovom kolu, pa je odbranila domaći teren i sa minimalnih 1:0 savladala ekipu Drine iz Zvornika. Jedini strijelac na ovoj utakmici bio je Luka Asentić u 53. minuti.

Lider prvoligaškog karavana ispustio je bodove i kod kuće poražen od odlične ekipe Laktaša rezultatom 0:1. Strijelac pobjedonosnog gola je Ognjen Škorić u 74. minuti.

Meč između Modriče i Krupe igra se od 20 časova.