Derbi kola opravdao očekivanja: "Ljepoticom" Kvržića Borac uvećao prednost na vrhu tabele Premijer lige (FOTO)

Duel između Borca i Veleža koji je ponio epitet derbija devetog kola Premijer lige BiH u potpunosti je opravdao je svoja očekivanja.

Duel na Gradskom stadionu pripao je domaćinu 2:0, a titulu heroja nosi Zoran Kvržić koji je u 51. minutu efektnim pogotkom savladao večeras veoma dobrog Hadžikića, da bi tačku na sve stavio Stojan Vranješ u 93. minuti.

Od samog početka susreta obje ekipe su pokazale da žele igrati dopadljiv i napadački fudbal, a prvu priliku stvorio je Borac. Šutirao je Jovo Lukić sa distance, ali udarac napadača crveno-plavih koji je proslavio jubilej 100. nastupa za Borac lako je ukrotio večeras veoma dobar Osman Hadžikić.

Na odgovor gostiju nije se dugo čekalo. Mlinarić je primio loptu na desnoj strani, šutirao u bliži ugao, ali je Mijatović spremno dočekao šut, da bi potom odbijenu loptu u korner izbacio Erera.

Igrao se 20. minut meča kada je Velež ostao sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona van terena morao Asmir Suljić, nakon što je povukao Kvržića.

Crveno-plavi su od tog trenutka još odlučnije krenuli ka golu Mostaraca. Odličan udarac iz slobodnog udarca uputio je Srđan Grahovac, ali je golman Veleža uspio to ukrotiti uz pomoć prečke.

I onda, najbolja prilika za izabranike Vinka Marinovića. Centaršut sa lijeve strane glavom je spustio Hrelja za Nišića, ali s visine penala veznjak Borca pogađa pravo u Hadžikića, koji nogom otklanja opasnost.

Kako su završili prvo, tako je Borac i započeo drugo poluvrijeme – konkretno, napadački i agresivno od samog starta.

Nagrada za zalaganje stigla je u 51. minutu, kada Zoran Kvržić varkom “baca” jednog protivničkog igrača i udarcem sa nekih 20 metara prebacuje nemoćnog Hadžikića za erupciju na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Od tog trenutka gosti su postali nervozniji, čemu svjedoči i karton za Džafića zbog starta nad Grahovcem, nakon čega je došlo i do koškanja igrača na terenu.

Mogao je Kvržić da prođe put od junaka do tragičara. Predao je bek Borca u 64. minutu loptu u noge Vehaboviću, ali po sreću igrač Veleža je bio neprecizan, te je istu poslao preko gola.

Do kraja meča vrijedno je izdvojiti i prilike rezervista Stojana Vranješa i Nemanje Mihajlovića. Pobjegao je napadač domaćih odbrani Mostaraca, ali je Hadžikić zakačio loptu dovoljno toliko da ona ode u korner, dok je golman Veleža izašao kao pobjednik i nakon udarca bivšeg člana Partizana u 83. minutu.

Mogao je Velež utišati Gradski da su Vehabović ili Hrkač bili precizniji u finišu, ali je iskusni napadač loptu poslao preko gola Mijatovića, dok je drugi šutirao pored mreže.

Tačku na sve stavio je Stojan Vranješ u 93. minutu, kada je nakon proigravanja saigrača neometano sproveo mrežu u gol Veleža za konačnih 2:0.

Borac je ovom pobjedom uvećao prednost u odnosu na prvog pratioca na tabeli, ekipu Sarajeva, te sada ima 21 bod, odnosno 5 više od bordo ekipe. U narednom kolu Borac putuje u Gabelu na megdan ekipi GOŠK-a dok će Velež na 5. pozicije Premijer lige dočekati ekipu Posušja.