ĐERE U DRUGOM KOLU U ARGENTINI Serundolo pao posije dva sata igre

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo ATP turnira u Buenos Ajresu Đere je poslije tačno dva sata igre savladao argentinskog tenisera Fransiska Serundola sa 2:1  (6:2, 2:6, 6:4)

Poslije lako osvojenog prvog seta i tri napravljena brejka, uz jedan pretrpljen, u drugom setu i domaći teniser je uspio da dođe do izjednačenja iskoristivši nešto lošiji servis srpskog tenisera.

Međutim Laslo je u trećem setu ponovo zaigrao na svom nivou. Iako je propustio dvije brejk lopte, Đere je ipak u desetom gemu uspio da oduzme servis protivniku i dobije ovaj set sa 6:4.

Odlučujući set bio je veoma izjednačen. Đere je propustio dve brejk lopte u četvrtom gemu i uspio je da slomi servis protivnika u desetom gemu, kada je servirao za ostanak u meču.

U borbi za osminu finala igraće protiv 69. tenisera sveta Huana Londera.