ĐOKOVIĆ IDE DALJE Uz manje probleme u drugom setu savladao Džumhura

Novak Đoković se bez većih problema plasirao u drugo kolo US opena jer je sa 3:0 u setovima savladao tenisera iz BiH Damira Džumhura 2:0, po setovima je bilo 6:1, 6:4 i 6:1.

FOTO TANJUG / AP PHOTO/FRANK FRANKLIN II

Srpski teniser je tako ostvario 24. uzastopnu pobedu u ovoj godini, te je ostvario treći trijumf u isto toliko međusobnih duela.

Đoković je odigrao sigurno u prvm i trećem setu koje je dobio sa 6:1 dok je problema imao u drugom gdje je imao raspravu sa sudijom pa mu je pala koncentracija. Džumhur je uspio tada da vrati brejk, ali je propustio svoju šansu jer nije iskoristio šest brejk lopti i kazna je tigla. Đoković je drugm brejkom stekao prednost a zatim osvojio i taj set sa 6:4.

Đoković će u drugoj rundi US Opena igrati protiv Britanca Kajla Edmunda koji je savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika u četiri seta 2:6, 7:5, 7:5, 6:0. PLasman dalje ostvario je i Filip Krajinović koji je slavio 3:0 protiv Mikela Imera po setovima 6:2, 7:6, 6:3.