FANTASTIČNI ĐOKOVIĆ Protiv Nadala za sedmu titulu na Australijan openu

Demonstracija sile! Novak Đoković je na sjajan način odgovorio na pobjedu Rafaela Nadala u prvom polufinalu  i sa 3:0 se plasirao u finale Australijan opena, te pokazao da se u nedjelju može očekivati vrhunsko finale.

FOTO MAST IRHAM/EPA

Srpski teniser je briljirao u duelu protiv Luke Puja i praktično je od starta bilo jasno da će se boriti za sedmu titulu na prvom Grend slemu sezone.

Đoković je za 23 minuta riješio prvi set u svoju korist protiv Francuza Luke Puja 6:0, a zatim je drugi dobio sa 6:2. U trećem setu je slavio 6:2.

Treći set

Đoković nije popuštao pritisak ni u trećem setu. Čekao je svoju šansu i opet je dočekao u četvrtom gemu. Odličan je bio srpski teniser u defanzivi. Prosto je tjerao rivala na grešku dok je na svoj servis bio maksimalan i nije dozvolio rivalu ni nadu da može doći do brejka.

Srpski teniser je odigrao gotovo perfektan meč u svim segmentima. Odličan servis , vrhunska defanziva i raznovrsan napad , pa Luka Puj definitivno nije imao šanse da se vrati u meč.

Drugi set

Situacija na terenu se nije promijenila ni u drugom setu. Đoković je nastavio da bude siguran na svoj servis, dok se Francuz mučio i dalje.

Iako je Luka Puj podigao nivo svoje igru to nije bilo dovoljno. Đoković je u četvrtom gemu sjajnim riternima opet napao rivala i napravio brejk te poveo sa 3:1, da bi zatim to potvrdio i došao do 4:1.

Najbolji teniser je napravio još jedan brejk  i dobio drugi set sa 6:2.

Prvi set

Već na startu je nametnuo svoj ritam i pogađao vinere dok je njegov rival imao velikih problema sa neiznuđenim greškama.

Đoković je osim u prvom gemu bio veoma siguran na svoj servis kada je dva gema osvojio bez izgubljenog poena, dok je sjajnim riternima izludio Puja, te osvojio prvi set veoma brzo.