ĐOKOVIĆ SVE DALJE Siner se lako plasirao u finale turnira u Haleu

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale turnira u Haleu pobjedom protiv Džidžen Džanga u dva seta 6:4, 7:6. Meč je trajao stotinu minuta.

Janik Siner

Više komplikacija prvi igrač na planeti je imao u četvrtini finala protiv Jan-Lenarda Štrufa, međutim ni opreznost Kinezu nije pomogla. Samo jedan brejk viđen je na meču, i to u devetom gemu prvog seta.

U drugom periodu meča oba tenisera su stidljivo čuvala svoj servis, a Džang je propustio set loptu u dvanaestom gemu, što je bilo kobno. Rezultatom 7:3 Siner je okončai tajbrejk i meč.

Janik je plasmanom u finale turnira na travi obezbijedio dodatnih 240 bodova, pa na renkingu uživo ima 1360 bodova više od prvog pratioca Novaka Đokovića.

To znači da će Srbin jako teško preteći Sinera čak i da osvoji Vimbldon, jer Nole brani 1200, a Siner 720 u Londonu, pa bi do rotacije moglo da dođe samo ako uz titulu za Srbina Janik ispadne prije osmine finala.

Njegov protivnik u finalu biće Hubert Hurkač, koji je u prvom polufinalu porazio Aleksandra Zvereva sa 2-0, po setovima 7:6, 6:4.