ĐOKOVIĆ U POLUFINALU Novak za sat vremena eliminisao Štrufa

Novak Đoković je izborio plasman u polufinale Mastersa u Sinsinatiju nakon što je savladao Jana-Lenarda Štrufa 6:3, 6:1, poslije 63 minuta igre.

To je bila četvrta pobjeda srpskog asa u isto toliko okršaja s njemačkim teniserom, te se plasirao u polufinale, gdje ga očekuje Roberto Bautista Agut. Đokoviću je ovo 67. plasman u polufinale Mastersa

Đoković je u petom gemu došao do dvije vezane brejk prilike i odmah je iskoristio. Srpski teniser je odlično servirao, bio je siguran na prvi servis, pa je priveo prvi set rutinski kraju.

Đoković je u najdužem gemu na startu drugog seta napravio brejk. Iskoristio je treću šansu i čini se da je tad i definitivno slomio otpor Nijemca.

U polufinalu Sinsinati Mastersa Đoković će igrati protiv Španca Roberta Bautiste-Aguta, koji je ranije savladao prošlogodišnjeg pobjednika turnira, Danila Medvedeva, sa 2:1.