Doboj ima novog šampiona: Barselona skinula krunu Al Ahliju i podigla pehar TV turnira šampiona

Rukometaši Barselone novi su šampioni Tv turnira u Doboju, nakon što su u finalu savladali ekipu Al Ahlija sa 37:31.

Barsa s druge planete. Doboj je dobio novog šampiona. Katalonci su skinuli krunu Al Ahliju, domininirali su u finalu i lako pobedili velikana iz Kaira.

Tim Karlosa Ortege pobijedio je sva četiri meča na 54. TV turniru šampiona i opravdao ulogu favorita. Fantastično je prvak Španije odigrao prvih 30 minuta, dao je čak 23 gola, imao + 11. Blistao je na golu Gonzalo Perez de Vargas koji je imao čak 13 odbrana u prvih 30 minuta. Odlični su bili i kapiten Dika Mem i raspucani pivotmen Luis Frade i lijevo krilo Hampus Vane.

Pobjednik je bio odlučen već sredinom provog poluvremena. Kao švajcarski sat je funkcionisao napad, Dika Mem je pogađao, asistirao pivotmenu, dok je Perez de Vargas spustio roletnu egipatskom timu. Već u 15. minutu bilo je +8 – 13:5. U naastavku je bilo samo otaljavanje posla na obje strane. Barsa je povukla ručnu, a Al Ahli je preko raspucanog Mohsena uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji kod Barselone bio je kapiten Dika Mem sa sedam golova, koliko je dao i Hampus Vane, od toga pet sa linije sedam metara. Luis Frade se pet puta upisao u listu strijelaca. Bivši kapiten Gonzalo Perez de Vargas je imao čak 13 odbrana u prvom poluvremenu, dok je Danac Emil Nilsen sakupio sedam uspješnih intervencija.

Kod Al Ahlija najraspoloženiji bio je levoruki desni bek Ramdand Mohsen sa devet golova. Golman Taha Abdelrahman je imao sedam odbrana, navodi Mozzart sport.